Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (10.06.2024)

Ons altında tarım dışı istihdam şok yarattı

Geçtiğimiz hafta ABD istihdam verileri odaklı bir hafta geçirdik. ABD’de tarım dışı istihdam, Mayıs’ta 272 bin kişi artarak beklentilerin üzerinde gerçekleşirken, işsizlik oranı yüzde 3,9’dan yüzde 4’e yükseldi. Bu hafta sarı metal ABD’den gelen yüksek istihdam verisi etkisiyle zayıf görünümle başlıyor. Genel olarak bu hafta da temkinli hava devam edebilir. Çarşamba günü ABD TÜFE ve FED faiz kararı önemli olacak. TÜFE verisi oldukça kritik olacaktır. Verinin beklenti altı gelmesi sarı metalde yukarı yönlü hareketliliği hızlandırabilir.

Teknik Analiz: Ons altın ABD tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin üzerinde gelmesiyle ana destek bölgesi olan 2300 seviyesini aşağı yönlü kırdı. Teknik olarak 22 ve 50 günlük hareketli ortalamalarının altında seyrediyor. Bu anlamda zayıf ve güçsüz görünüm mevcut. Güçlenen tepki alımlarına ihtiyaç var. 2300 seviyesi ve üzeri yükselişler oldukça önemli olacaktır. Yukarı yönlü hareketliliğin ivme kazanması için 50 günlük hareketli ortalaması olan 2343 seviyesi ve üzeri kapanışlara ihtiyaç var. Aksi takdirde, yatay ve yönsüz fiyatlamalar devam edebilir. Buna karşın satış baskısı devam ettiği takdirde 2277 seviyesine doğru geri çekilmeler hızlanabilir.

Destekler: 2277 / 2260 / 2250
Dirençler: 2343 / 2356 / 2370

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!