Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (20.06.2024)

XAUUSD

Haftaya 2332 dolar seviyelerinde başlayan ons altın, haftanın dördüncü işlem gününe 2327 dolar seviyelerinde başlasa da, günün ilerleyen saatlerinde bir miktar yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Yeni günde 15:30’da ABD’de açıklanacak olan işsizlik haklarından yararlanma başvuruları ve Philadelphia fed imalat endeksi ekonomik verileri ile volatilite oldukça artacaktır.

Diğer yandan altın kanadında başlıca gündemlerden biri FED’in faiz patikasında atabileceği adımlar. Henüz fed faiz indirim adımını atmadı ve son toplantısında bu yıl sadece bir indirim olabileceği öngörüsünde bulundu. Bu sebeple ülkeden gelen ekonomik verilerden bu konu hakkında ipuçları aranıyor. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 2360 – 2386 – 2415 seviyeleri direnç noktaları olarak; 2325 – 2290 – 2265 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!