Altın Yorumları / ALB Yatırım – (10.07.2024)

XAUUSD – Altın Teknik Analizi

Geçtiğimiz hafta ABD tarafından gelen makroekonomik veriler ve Fed Başkanı Powell’ın konuşmaları altının rekor seviyeleri gördüğü Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyelere yükselmesine neden oldu. Cuma günü açıklanan Tarım Dışı İstihdam verisinin beklentinin üzerinde gelmiş olmasına karşın veri setinin alt kırılımlarındaki veriler, özellikle de işsizlik oranının artışı ve bir önceki ay verilerinin aşağı yönlü revize edilmesi Ons Altın’ın yukarı yönlü ivmelenmesine yardımcı oldu.

2390 dolar seviyesi üzerinde haftalık kapanış yapmayı başarabilen değerli metal için Perşembe günü açıklanacak olan ABD enflasyon verisi fiyatlama hareketleri açısından takip edilmesi gereken bir veri olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan dün Fed Başkanı Powell’ın yapmış olduğu açıklamalar ve Çin Merkez Bankası’nın üst üste iki aydır altın alımlarını durdurmasının haberleri ile değerli metalde volatil bir seyir izlendi. Bugün sabah saatlerinde alıcılı bir görünüm izlenen Ons Altın’da yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda 2378 ve 2390 direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 2360 ve 2350 destek seviyeleri olarak takip edilebilir.

Dirençler : 2378 / 2390 / 2400
Destekler : 2360 / 2350 / 2340

Kaynak: ALB Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!