Altın nereye?

Ons altın geometrisi kuvvetli

Ons altın veya gram altın: ana eğilim değişmiyor. Halen geometri kuralları algoritmaya oturduğu sürece gidilen yön hakkında fikir sahibi olmaya devam ediyoruz. Bu fikrin ticari faydaya dönecek olmasını çoğu okur sevmektedir.

Son 5 yıl: 2018den daha iyi 2020 geometrisi oluşmuşken..

Risk yönetme aracı olarak görebileceğimiz emtia için orta ve uzun vade olacaklar değerlidir. Son 5 yıla baktığımızda geleceği belirleyecek önemli izler görmekteyiz. 2018 içinde görülen önemli geometri geleceği pozitif şekillendirirken, orta vadede kısa sayılabilecek bir süre sonra, 2020 içinde daha güçlü geometri görmüş durumdayız. Bu da bizi gelecek 5-10 yıl için  daha kuvvetli piyasa olabileceğine daha fazla ikna etmektedir. İkna mekanizması, her zamanki gibi, klasik duyum ve analize değil fark yaratacak modele göre sürdürmekteyiz. Gelecekte olacakları teyit eden 2020 hamlesi, 2018den  2.5 misli daha kuvvetlidir. Bu kuvvetin yoğunluk anlamında zamana da yayılmış olmasını seviyoruz: çünkü istikrarlı piyasa modelini benimsediğimiz çokça durum vardır. Bu da onlardan biridir ve yabancı yatırımcının karar verme mekanizmasını netleştirmektedir.

İstikrar beklediğimiz bu gelecek hamlesinde açıktır ki hareketli ortalamalar da önemli kararlar vermiş olacaktır. Ortalamalar bu zekaya sahip değildir ama yönetileceği açıktır: model tarafından yönetilmektedirler. Bir başka deyişle algoritmalar ortalamaları  yönlendirir.

Son 1 yıl: 2020 nisan geometrisine paha biçmek?

Geometrilerle yaşamaya devam ediyoruz ve ekliyoruz: son 1 yılın hareketlerini belirleyen ana formasyonlar var. Gram altın veya ons altın için de benzer düşüncedeyiz. Ağustos 2019 sonrası, nisan 2020de yaşanan daha olumlu geometri sonucu geleceğin istikrarı artmıştır. Son 1 ayda görülen hareket tarafların tatlı rekabeti olarak görülebilir. Ana çizgi içinde uyumsuzluk anlamına gelmemektedir.

Sözde değil, sayılara ve matematik araçlara bağlı model olması gereklidir. Aldığımız öğretimin ve eğitimin ve tecrübenin karşılığını arıyorsak bakış açımızı radikal şekilde değiştirmeliyiz. Yani klasik yorumda iyi olanı ıskalayıp, eksik bilgiyle yanlış değerlendirmeye gitmeye gerek yoktur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN