Akbank Trendyol İle Anlaşma İmzaladı

Akbank Trendyol’un Tedarikçilerine Özel Avantajlar Sunacak

İşlerini büyütmek isteyen KOBİ’lere desteğini sürdüren Akbank, Trendyol ile yaptığı iş birliği kapsamında, Trendyol tedarikçisi olacak firmalara özel avantajlar sunuyor.

Akbank’ın KOBİ’leri desteklemek üzere yaptığı iş birliklerine bir yenisi daha eklendi. Trendyol ile yapılan anlaşma kapsamında tedarikçiler, 1 yıl boyunca belirli sayıdaki EFT, havale, çek karnesi (vergi hariç), çek tahsilatı işlemlerini ücretsiz olarak yapabilecekler. Ayrıca tedarikçilerden Akbank Ticari Kredi Kartı’na başvuranlara 1.000 TL’ye varan chip-para hediye edilecek. Üye işyeri avantajları ile özel çalışma koşulları ve POS ücretlerinde %50 indirim fırsatı da sağlanacak. Tüm bunlara ek olarak maaş ödemelerine yeni aracılık edilecek firmalara ve çalışanlarına yönelik imkânlar sunulacak.

Trendyol ise bu iş birliğiyle başvuru tarihinden sonra 7 gün içinde ilk defa satış yapmaya başlayacak olan Akbanklı KOBİ’lere bir ay boyunca %40, 8-15 gün içinde başlayacak olanlara ise %30 komisyon indirimi desteği sunacak. Ayrıca Trendyol, tedarikçilere, sipariş teslim olduktan sonra 14 gün içinde ödeme desteği, %6 akaryakıt indirimi, avantajlı fiyattan ürün fotoğraf çekimi, kutu ve ambalaj tedariki, araç kiralama, kargo anlaşmaları ve diğer hizmetlerden yararlanma fırsatlarının yanı sıra, ücretsiz e-ticaret eğitimleri de verecek.

Trendyol ile yapılan iş birliğiyle ilgili konuşan Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz şunları söyledi: “İnternet kullanımının artması ile online alışveriş yapan kişilerin sayısı da arttı ve bu sayı her geçen yıl daha da yükseliyor. Firmaların ticaret hayatlarındaki en büyük zorluklardan bir tanesi de ürünlerini müşterilerine ulaştırabilmek. Geleneksel pazarlama yöntemlerine göre dijital kanallar çok daha verimli ve daha az maliyetli. Bu yolla ticaret yapan KOBİ’lerin satışlarının arttığı bir gerçek. E-ticaret ile firmalar artık sadece bulundukları coğrafya ile sınırlı değiller, ürünlerini kendi lokasyonları dışındaki birçok kişiye ulaştırabiliyor. İşlerini e-ticaretle büyütmek isteyen, gelirini artırmak isteyen KOBİ’ler için bu iş birliği önemli bir fırsat. Akbank olarak işletmesini Trendyol’a taşıyacak firmaların bankacılık ihtiyaçları için avantajlı koşullar sağlarken Trendyol da bu firmalara özel imkanlar sunuyor.”

Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar, “Trendyol olarak büyük çoğunluğu esnaf ve KOBİ olan yaklaşık 100 bin satıcımızı Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca müşterimizle buluşturuyor, işlerini büyütmelerine destek oluyoruz. Aynı zamanda gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri ile onlara birçok fırsat sunuyoruz. Akbank ile yaptığımız bu iş birliği sayesinde de platformumuzdaki KOBİ’ler bankacılık ürün ve hizmetlerinden avantajlı şekilde faydalanabilecek. Akbanklı KOBİ’ler ise Trendyol’da avantajlı bir şekilde satışa başlayabilecek. Trendyol olarak KOBİ’lerimizin işlerini sorunsuz sürdürmelerini sağlamak ve e-ticaretle büyümelerini desteklemek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.