2017/4. Çeyrek Şirket Kâr Tahminleri / ICBC Yatırım

4. Çeyrek Bilanço Beklentileri

Havacılık 4Ç’nin yine en cazip sektörü. Havacılık sektöründe takip ettiğimiz Pegasus, TAV Havalimanları ve Türk Hava Yolları, hem güçlü seyreden yolcu trafiği hem de devam eden maliyet kontrol mekanizmaları sayesinde yükselen kar marjlarıyla öne çıkmaktalar. Bunların yanı sıra, özellikle artan bira satışları, yükselen faaliyet karlılığı ve düşen net zararı ile Anadolu Efes; güçlü yurtiçi ve ihracat performansıyla Ford Otosan; artan satış alanı ve müşteri trafiği ile güçlü büyüme oranlarını sürdüren BİM ve Migros öne çıkabilecek şirketler arasında bulunuyor.

Bu şirketlerin yanında görece zayıf bilanço beklediğimiz şirketler arasında ihracat hacmi gerileyen Tofaş’ın al-veya-öde gelirleri ile karlılığını artırması beklenirken, satışları geçen yıla göre gerileyen Doğuş Otomotiv’in de zayıf bir bilanço açıklamasını bekliyoruz. Büyüme ve karlılık açısından olumlu bir çeyrek geçiren Coca-Cola İçecek ile Ülker Bisküvi’nin finansal borçlarının net kar rakamlarına olumsuz yansıyacağını öngörmekteyiz. Arçelik’in sona eren yurtiçi teşvik paketi ve artan maliyetleri nedeniyle 4. çeyreğin zayıf finansal performansları arasında yer almasını bekliyoruz.

ICBC Yatırım tarafından hazırlanan 2017 / 9 Aylık Kâr Tahminleri Raporu için tıklayın.
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN