Twitter’ın piyasa değeri

Yatırımcılar, sosyal paylaşım siteleri arasındaki yükselişini hızlı biçimde sürdüren Twitter’a 200 milyon dolarlık yeni fon sağlarken, sitenin değerinin yaklaşık 3.7 milyar dolara yükseldiği olduğu belirtiliyor.

Twitter’in geçen sene sağlanan fonlama sonrasında ise değerinin 1 milyar dolar olduğu tahmin edilmişti. Twitter’ın başarı kazanacağını düşünen yatırımcılar şimdiye kadar bu girişime toplam 360 milyon dolar kaynak sağladı.

Başta özel girişim sermayesi şirketi Kleiner Perkins Caufield & Byers, Google, Amazon.com Twitter’a kaynak sağlayan yatırımcılar oldu.

Twitter’a yatırım yapanlarların arasına yeni katılan Kleiner Perkins’in ortaklarından John Doerr, daha önce Twitter’in henüz başlangıç aşamasında ellerine geçen yatırım fırsatını kaçırdıklarını belirtmişti.

Son fonlamanın ardından Flipboard CEO’su Mike McCue ve eski bir Google yöneticisi David Rosenblatt da sosyal paylaşım sitesinin yönetim kuruluna girme hakkı kazandı.

2007 yılında hayata geçirilen Twitter’ın kullanıcıları, 140 karakterlik kısa mesajlarıyla bilgi paylaşımı gerçekleştirebiliyor.

Geçen sene 100 milyondan fazla yeni kullanıcısı olan Twitter’ın 350 çalışanı bulunuyor.

* Bu yazı MarketWatch’ta, “Twitter’s valuation soars with new funding” başlığıyla yayımlanan haberden derlenmiştir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir