Yapı ve Kredi Bankası Teknik Analiz / TEB Yatırım – (03.01.2013)

Yapı ve Kredi Bankası Hisse Yorumu

Orta vadeli olarak nitelendirdiğimiz yükselen içinde bulunan hissede, ana destek noktası olarak 4,96 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. Olası geri çekilmelerde bu seviyenin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin düzeltme hareketleri olarak kalmaya devam edeceği, yükseliş eğiliminin korunacağı, önemli bir direnç olarak izlediğimiz 5,34 seviyesinin üzerinde, önümüzdeki süreçte ilk etapta 5,60 seviyesindeki ana direnç bölgesine doğru bir hareketlenme yaşanacağı söylenebilir. Bu nedenle, 4,96 seviyesini stop loss kabul edip, hissede pozisyon alınmasını önermekteyiz.

Geri çekilme hareketleri içinde 4,96 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda, orta vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hisse üzerinde satış baskısının derinleşmeye başlayacağını düşündüğümüzden alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. 5,24, 5,16, 5,10 ve 5,06 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissede orta vadeli olarak nitelendirdiğimiz yükselen hareketin, daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 5,60 seviyelerinin aşılmasını önemli görmekteyiz. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak diğer bir ana direnç noktası olan 5,92 seviyeleri gösterilebilir. Ara direnç noktaları olarak 5,38, 5,45 ve 5,52 seviyeleri izlenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,60 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirmesini tavsiye etmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, daha orta vadeli pozisyonlarda satış için 5,92 seviyeleri hedeflenebilir.

Temel Açıdan: 
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,85 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 5,60 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: 5,92 seviyeleri
Ana Stop Loss: 4,96

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir