Yapı Kredi Teknik Analiz / TEB Yatırım – (06.03.2013)

Yapı Kredi Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 6,41 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 5,34 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,48-5,64 bandı ile 5,90 seviyeleri
Ana Stop Loss: 4,96

Hissede Şubat ayı içinde 4,78 seviyesine kadar yaşanan gevşemenin sonrasında başlayan yeni bir yükselen hareket takip etmekteyiz. Kısa vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri ve geçen hafta başından beri ivme kazanan yükselişle hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulmuş olması dikkate alındığında, 4,78 seviyesinden başlayan yükselen hareketin teknik açıdan devam etmesi, ilk etapta 5,34 seviyelerinin test edilmesi beklenebilir.

Hissede yükselen hareketin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için 5,34 seviyelerinin aşılmasını önemli görmekteyiz. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 5,48-5,64 bandı ile 5,90 seviyeleri gösterilebilir.

Ana destek noktası olarak ise hissede 4,96 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Hisse üzerinde etkili olacak satışların da, teknik olarak 4,96 seviyesine yaklaştıkça durulacağını, bu seviyenin üzerinden yeni yukarı atakların yaşanabileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle, 4,96 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilmelerde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.

Olası geri çekilmelerde 4,96 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda, hisse üzerinde satış baskısının yeniden artmaya başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. Ara destek noktaları olarak 5,18, 5,10 ve 5,00 seviyeleri etkili olacaktır.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,34 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,48, 5,64 ve 5,90 seviyeleri hedeflenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Yapı Kredi hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir