Yapı Kredi Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (14.07.2014)

Yapı Kredi Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,36 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 4,73-4,94 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,20 ve 5,70
Ana Stop Loss: 4,50

Hissede teknik açıdan kısa vadeli bir yükseliş eğilimi gözlenmektedir. Ana destek noktası olarak bu hafta 4,50 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Bu seviyenin üzerinde 4,59 seviyesi ara destek noktası olarak izlenebilir.

Hissede olası geri çekilmelerde özellikle 4,50 desteğinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin sınırlı kalacağını, yükseliş eğiliminin süreceğini, önümüzdeki süreçte ilk etapta 4,73-4,94 bandının test edileceğini düşünmekteyiz. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönen sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 4,50 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınmasını tavsiye ediyoruz.

4,50 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, yükseliş eğiliminin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını öneriyoruz.

Daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise ana direnç konumunda bulunan 4,94 seviyesinin aşılması önemli görülmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 5,20 seviyesi ile 5,70 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 4,94 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,20 ve 5,70 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir