Yapı Kredi Bankası Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (04.10.2012)

Yapı Kredi Bankası Hisse Yorumu

YKBNK Bankacılık sisteminde fiili sermaye karlılığını artırmak için kaynakları serbest bırakabilecek çok fazla hisse kalmadı. Perakende imtiyazları tüketici faaliyetlerini mevcut kredi kartı faaliyetlerinin üzerine inşa edip POS bağlantılarından faydalanarak KOBİ kredilerini artırıyor. Sigorta iştirakindeki bütün veya kısmi satışlar hisse için önümüzdeki dönemde önemli olacaktır. Varlık kalitesindeki beklenenden hızlı değer kaybı karlılığı azaltabilir. Sigorta faaliyetlerindeki satışlarda yaşanabilecek ertelemeler ise özellikle AB’deki kötüleşen durum nedeniyle ana hissedarlarından Unicredit’i etkilerse, sermaye problemleri yeniden gündeme gelebilir.

Hisse, 2013T 8.3x F/K ve 1.2x F/DD ile işlem gören benzerlerine gore 2012T 8.1x F/K ve 1.1x F/DD ile işlem gördüğünden değerleme yönünden kısıtlı bir yükseliş potansiyeline sahip. Halihazırda satışın değerlemeye yapacağı pozitif katkıyı ise şu anda hesaba katamıyoruz.

OYAK Yatırım Araştırma

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir