Vakıflar Bankası Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (02.09.2013)

Vakıflar Bankası Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,25 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 4,12-4,30 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 4,67 ve 5,00
Ana Stop Loss: 3,79

Hissede orta vadeli alçalan hareket içinde geçen hafta 3,79 seviyesine kadar yaşanan gevşemenin sonrasında başlayan yeni bir toparlanma hareketi görmekteyiz. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, olası geri çekilmelerde ana destek haline gelen 3,79 seviyesinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin sınırlı kalacağı, toparlanma eğiliminin korunacağı, önümüzdeki süreçte ilk aşamada 4,12-4,30 aralığına gelen direnç bölgesinin test edileceği söylenebilir. Bu nedenle, 3,79 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

3,79 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, toparlanma eğiliminin de bozulacağını, orta vadeli alçalan hareket içinde hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. 3,97, 3,89 ve 3,84 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissede 3,79 seviyesinden başlayan kısa vadeli yükselen hareketin, daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 4,30 seviyelerinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 4,67 seviyeleri ile 5,00 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 4,30 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 4,67 ve 5,00 seviyeleri takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Vakıflar Bankası hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir