Vakıfbank Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (23.07.2014)

Vakıfbank Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,92 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 5,36
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,60 ve 6,10
Ana Stop Loss: 4,94

Hissede kısa vadeli yükselen trend devam etmektedir. Ana destek noktasının 4,94 seviyesine yükseldiğini görmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 5,10 ve 5,04 seviyeleri izlenebilir.

Hissede olası geri çekilmelerde 4,94 desteğinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin sınırlı kalmasını, yükseliş eğiliminin sürmesini, ilk etapta 5,36 seviyesinin test edilmesini beklemekteyiz. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönen sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 4,94 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

Kısa vadeli yükselen hareket 4,94 seviyesinin altına inilmesi ile bozulmuş olacaktır. Bu durumda, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını öneriyoruz.

Daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 5,36 seviyesinin aşılması önemli görülmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 5,60 seviyesi ile 6,10 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,36 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,60 ve 6,10 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir