Vakıfbank Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (18.06.2014)

Vakıfbank Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,92 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 4,98-5,14 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,36 ve 5,60-5,78 bandı
Ana Stop Loss: 4,65

Hissede geçen hafta ortasında 5,36 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketi devam etmektedir. Ana destek noktası olarak bollinger bandın alt çizgisine ve 45 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 4,65 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Bu seviyenin üzerinde 4,78 seviyesi ara destek noktası olarak etkili olacaktır.

Aşırı satım bölgesine gerileyen kısa vadeli göstergeler dikkate alındığında, hisse üzerinde satışların 4,65 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden ilk etapta 4,98-5,14 aralığına denk gelen direnç bölgesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 4,65 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınmasını öneriyoruz.

4,65 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye ediyoruz.

Hissenin son dönemde artan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 5,14 seviyesinin aşılması gerekmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 5,36 seviyesi ile 5,60-5,78 bandı hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,14 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,36 ve 5,78 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir