Türk Traktör Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (11.10.2013)

Türk Traktör Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 72,00 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 64,75
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 67,50 ve 69,50
Ana Stop Loss: 58,50

Hisse üzerinde son dönemde etkili olan satışların 150 günlük hareketli ortalamaya denk gelen ana destek konumunda bulunan 58,50 seviyesinde dengelendiğini görmekteyiz. 61,25, 60,50 ve 59,25 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissede teknik açıdan son bir haftadır bir yükseliş eğilimi takip edilmektedir. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, bu eğilimin sürmesi, önümüzdeki süreçte ilk aşamada 64,75 seviyesindeki ana direnç bölgesine doğru yeni bir hareketlenme yaşanması beklenebilir. Bu nedenle, 58,50 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

Olası geri çekilmelerde 58,50 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz.

Hissenin son dönemde etkili olan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreli bir hareketin oluşabilmesi için ise 64,75 seviyelerinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 67,50 seviyeleri ile 69,50 seviyeleri gösterilebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 64,75 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir.Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 67,50 ve 69,50 seviyelerine oluşabilecek hareketler gözlenebilir

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Türk Traktör hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir