Türk Telekom Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (02.11.2013)

Türk Telekom Hisse Yorumu

Potansiyel: %12 ÖNERİ: TUT

• Türk Telekom, 3Ç13 döneminde, 3Ç12 dönemine göre %5 artışla 3.4 milyar TL ciro elde etmiştir. FAVÖK ise 3Ç13 döneminde 3Ç12 dönemine göre %2 düşerek 1.3 milyar TL’ye gerilemiş FAVÖK marjı %37 olmuştur.

• Özelleştirme İdaresi Türk Telekom’un özelleştirmesinde, Şirketin %25 hissesinin devlet bünyesinde kalacağını açıklamıştı. Buna göre kalan %6.68 gibi küçük oranda hissenin ikincil halka arzda satılması planlanıyor. Bu konuda henüz bir gelişme yok ancak hisse fiyatları üzerinde dalgalanma yaratabileceği için göz önünde bulundurulması gerektiğini düşünmekteyiz.

• GSM segmentinde AVEA’nın abone sayısını artırarak ölçek ekonomiden faydalanması stratejisi önümüzdeki dönemlerde marjlar açısından olumlu olacaktır.

• Şirket’in PC alanında agresif büyüme stratejisi ve internet dağıtım kalitesini geliştirici yatırımlarının, önümüzdeki dönemde ADSL gelirlerinin artışına katalizör olacağını düşünmekteyiz.

• Fiber internet servisinde fiyat ve marjların ADSL’e göre daha yüksek olması da orta vadede büyüme ve karlılığı destekleyecek faktörlerdendir.

Gedik Yatırım 2013 Kasım Aylık Bülteni

Raporun tamamı için tıklayın.

Gedik Yatırım Araştırma

Tüm Türk Telekom hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir