Türk Hava Yolları Teknik Analizi / Ahlatcı Yatırım – (24.01.2020)

2019 Ekim ayı ortasıdnan itibaren çıkışa başlayan THYAO hisselerinde Fibo. 50 geri çekilme seviyesi olan 15.35 yakınlarında zorlanma olduğu gözleniyor. Geçen sene Ekim ayından itibaren Citibank Yabancı alışlarıyla birlikte emeklilik yatırım fonları ve yatırım fonlarının alımlarıyla yükselişe geçen hissede yeni yılla birlikte bu defa Citibank ve Deutsche Bank üzerinden yabancı çıkışlarının öncülüğünde geri çekilmelerin oluştuğu gözleniyor. Ocak ayı başından bugüne kadar emeklilik yatırım fonlarının yine alıcı konumda olduğu göze çarpıyor.

Teknik olarak bu bağlamda yaşanan geri çekilmede ilk aşamada Fibo. 38.2 geri çekilme seviyesi olan 14.22 önemli bir seviye olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviye üzerinde haftalık kapanış gerçekleşebilirse yeniden 15.00-15.35 seviyelerine doğru hareketler meydana gelebilir. 14.22 altında ise 13.60 ve 100 haftalık hareketli ortalama 13.15 seviyeleri ilk etapta test edilmek istenebilir. Hissede kısa vadede yukarı yönlü potansiyel teknik olarak korunuyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN