Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (28.03.2014)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 9,20 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 6,48-6,76 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 6,98-7,37 bandı ve 7,56
Ana Stop Loss: 6,00

Hisse üzerinde orta vadeli alçalan hareket içinde son dönemde yoğunlaşan satışların ana destek noktası konumunda bulunan 6,00 seviyesinin üzerinde dengelendiğini görmekteyiz. Teknik açıdan hissede “ikili dip” formasyonu hareketi içinde 6,00 seviyesinden başlayan yeni bir yükseliş eğilimi takip etmekteyiz.

Ana destek noktası olarak 6,00 seviyesi önemini korumaktadır. Ara destek noktaları olarak 6,14 ve 6,08 seviyeleri izlenebilir.

Olası geri çekilmelerde 6,00 seviyesinin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin sınırlı kalacağı, yükseliş eğiliminin süreceği, önümüzdeki süreçte ilk etapta 6,48-6,76 aralğına denk gelen direnç bölgesinin test edileceği söylenebilir. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri ve hafta başından beri yaşanan yukarı hareket ile hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulmuş olması bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 6,00 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

Geri çekilmelerde 6,00 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, yükseliş eğiliminin de bozulacağını, hissenin orta vadeli alçalan hareket içinde yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasınıı tavsiye etmekteyiz.

Hissenin orta vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, yükselişin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 6,76 seviyesinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 6,98-7,37 bandı ile 7,56 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 6,76 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 6,98, 7,37 ve 7,56 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir