Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (17.09.2013)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 10,80 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 7,32
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,56-7,80 bandı ve 8,20
Ana Stop Loss: 6,78

Hissede Eylül ayına başlarken 5,90 seviyelerine kadar yaşanan gevşemenin sonrasında başlayan kısa vadeli yeni bir yükselen hareket takip etmekteyiz. Kısa-orta vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri ve hissenin teknik açıdan kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulmuş olması yükselen hareketin kısa vade için süreceğini göstermektedir. Ana destek noktası olarak 6,78 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. 7,02 ve 6,90 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Olası geri çekilmelerde özellikle 6,78 seviyesinin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin sınırlı kalacağı, 5,90 seviyesinden başlayan yükselen hareketin ilk etapta 7,32 seviyesindeki ana direnç bölgesine kadar süreceği söylenebilir. Bu nedenle, 6,78 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

6,78 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz.

Hissede 5,90 seviyesinden başlayan yükselişin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 7,32 seviyelerinin aşılması önemli gözükmektedir. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 7,56-7,80 bandı ile 8,20 seviyeleri gösterilebilir. Ara direnç noktaları olarak 7,14 ve 7,24 seviyeleri izlenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,32 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,56, 7,80 ve 8,20 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Türk Hava Yolları hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir