Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (10.10.2013)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 10,80 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 7,74
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,96 ve 8,34
Ana Stop Loss: 7,00

Hissede Eylül ayı içinde 7,96 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketinin sürdüğünü takip etmekteyiz. Ana destek noktası olarak 7,00 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. 7,36, 7,26 ve 7,12 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin aşırı satım bölgesinde bulunması, bu bölgeden geri dönüş yönünde ortaya çıkan sinyaller dikkate alındığında, hisse üzerinde satışların 7,00 seviyelerine yaklastıkça durulması, bu seviyenin üzerinden ilk etapta kısa vadeli alçalan trend çizgisine denk gelen 7,74 seviyesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 7,00 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz. 7,00 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, 7,96 seviyesinden başlayan alçalan hareketin, daha orta vadeye yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz.

Hissenin son dönemde etkili olan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 7,74 seviyesinin aşılmasını önemli görmekteyiz. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 7,96 seviyeleri ile 8,34 seviyeleri hedeflenebilir. Ara direnç noktaları olarak 7,58 ve 7,64 seviyeleri izlenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,74 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,96 ve 8,34 seviyelerine oluşabilecek hareketler takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Türk Hava hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir