Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (03.09..2013)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 10,35 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 6,80 TL
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,02-7,56- bandı ve 7,82
Ana Stop Loss: 6,14

Hissede Ağustos ayının ikinci yarısında yoğunlaşan satışlarla 6,14 seviyesine kadar yaşanan gevşemenin sonrasında başlayan yeni bir toparlanma hareketi takip etmekteyiz.

Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, olası geri çekilmelerde ana destek haline gelen 6,14 seviyesinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin sınırlı kalacağı, toparlanma eğiliminin korunacağı, önümüzdeki süreçte ilk aşamada kısa vadeli alçalan trend çizgisine denk gelen 6,80 seviyesine doğru bir hareketlenme yaşanacağı söylenebilir. Bu nedenle, 6,14 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.

6,14 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, yaklaşık bir aydır gözlediğimiz alçalan hareketin daha uzun süreye
yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz.

Ara destek noktaları olarak 6,32 ve 6,20 seviyeleri izlenebilir.

Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, yeni bir yükseliş ivmesinin yakalanabilmesi için 6,80 seviyelerinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 7,02-7,56 bandı ile 7,82 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 6,80 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir.

Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,02, 7,56 ve 7,82 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Türk Hava Yolları hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir