Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / HSBC Yatırım – (05.06.2014)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 9,20 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 7,37
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,50-7,70 bandı ve 8,00
Ana Stop Loss: 6,90

Hissede yükselen trendin sürdüğünü görüyoruz. Ana destek noktası olarak kısa vadeli yükselen trend çizgisine ve 21 günlük hareketli
ortalamaya denk gelen 6,90 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Ara destek noktası olarak 6,98 seviyesi izlenebilir.

Hissede olası geri çekilmelerde özellikle 6,90 seviyesindeki trend desteğinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin düzeltme hareketleri olarak kalmaya devam edeceğini, yükseliş eğiliminin korunacağını, önümüzdeki süreçte ilk etapta 7,37 seviyesine denk gelen ana direnç bölgesinin deneneceğini düşünmekteyiz.

Kısa-orta vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 6,90 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını öneriyoruz.

Hissede 25 Mart’tan bu yana etkili olan yükselen hareket teknik açıdan 6,90 seviyesinin altına inilmesi ile bozulmuş olacaktır. Hareketin bu yönde olması halinde, hisse üzerinde satışların yoğunlaşacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye ediyoruz.

Daha uzun süreli bir hareket için ise 7,37 seviyesinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 7,50-7,70 bandı ile 8,00 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,37 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli
pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,70 ve 8,00 seviyeleri gözlenebilir

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir