Turcas Petrol Şirket Haberleri – (27.03.2014)

Açıklama

Şirketimizin %100 dolaylı bağlı ortaklığı Turcas Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.’nin; Manisa İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından yapılan jeotermal kaynak arama sahası ihalesi sonucunda Manisa ili, Gölmarmara ilçesi, Hacıveliler Beldesi’ndeki jeotermal kaynak arama sahası ruhsatını almaya hak kazandığı bilgisi Şirketimize ulaşmıştır. Böylelikle, Turcas Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. İhale Şartnamesinde belirtilen yükümlülükleri yerine getirmek suretiyle 20.03.2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 3 yıl süre ile Manisa-Gölmarmara-Hacıveliler 2014/01 no.lu jeotermal kaynak arama ruhsatına sahip olmuştur.

Söz konusu sahada jeoloji ve jeofizik arama çalışmalarına başlanarak jeotermal kaynak saptanması amaçlanmakta, buna bağlı olarak da elektrik enerji üretimine yönelik yatırımlar planlanmaktadır. Konu ile ilgili gelişmeler oldukça kamuoyu ile paylaşılacaktır.

KAP’taki ilgili haberin detayı için: www.kap.gov.tr

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir