TAV Havalimanları Hisse Yorumu 2013 / Şeker Yatırım

Şeker Yatırım TAV Havalimanları 2013 Hedef Fiyatını 11.70 TL Olarak Belirlerdi.

2012 yılının başından itibaren gerek organik ve gerekse inorganik büyümesini sürdüren TAV, yolcu sayısını İzmir iç hatlar ve Medine Havalimanın olumlu katkısı ile yılın ilk on ayı itibariyle %36 artırarak 60.3 milyon seviyesine çıkarmıştır. Artan yolcu sayısının pozitif katkısı ile şirket yılın ilk dokuz ayı itibariyle güçlü operasyonel sonuçlar açıklamış ve net kar rakamını da 102 milyon Euro seviyesine yükseltmiştir. Hatırlanacağı üzere şirket üçüncü çeyreğin başında itibaren Medine Uluslararası Havalimanında hizmet vermeye başlamıştır. Dolayısıyla TAV’ın yılın ilk dokuz ayında göstermiş olduğu olumlu operasyonel performansın organik ve inorganik büyümenin sürmesine bağlı olarak önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini düşünüyoruz. Öte yandan önümüzdeki aylarda İstanbul’a yapılması beklenen üçüncü Havalimanı ihalesine yönelik haber akışının da hisse fiyatı üzerinde belirleyici olacağını düşünüyoruz.

İNA ve benzer şirket çarpanlarına göre TAV için 11.70 TL hedef hisse fiyatı belirliyor, şirket için için “AL” olan önerimizi koruyoruz.

Şeker Yatırım 2013 Ocak Aylık Bülteni

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir