SPK, Reeder Teknoloji’nin Halka Arzını Onayladı

Türkiye’nin en büyük yerli telefon üreticisi Reeder Teknoloji, Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmeye hazırlanıyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Reeder Teknoloji’nin halka arz başvurusunu onayladı.

Samsun’daki teknoloji üssünde akıllı telefon dışında, tablet, akıllı saat, robot süpürge ve LED TV üretimi de gerçekleştiren Reeder Teknoloji’nin halka arzı Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) liderliğinde, Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. eş liderliğinde gerçekleştirilecek.

215.000.000 nominal TL tutarındaki halka arzın 170.000.000 nominal TL tutarındaki kısmı sermaye artırımı, 45.000.000 nominal TL tutarındaki kısmı ise ortak satışı yolu ile gerçekleştirilecek. Büyüklüğünün yaklaşık 2 milyar TL olması öngörülen halka arzın tamamlanmasının ardından şirketin sermayesinin yüzde 22,63’ünün BİST Yıldız Pazar’da işlem görmesi planlanıyor.

Reeder Teknoloji, 2022 yılı içinde faaliyete geçen yeni üretim tesisleriyle birlikte kapasitesini 4 kat artırarak yeni kategorilerden ürünlerin üretimini yapabilir hale geldi. Diğer yandan Reeder Teknoloji, geçen yıl yatırımı tamamlanarak faaliyete geçen AR-GE Merkezi ile sektörün gelişimine öncülük etmeyi hedefliyor. Türkiye’de mobil telefon üreticileri arasında tek olan Ar-Ge Merkezi sayesinde ileri teknolojinin tohumlarının atılması için çalışmalarını sürdüren Reeder Teknoloji’nin, hasılat bazında yıllık bileşik büyüme oranı son 3 yıl için yüzde 98 oldu.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!