SPK Haftalık Bülteni – (03.11.2017)

SPK 03 Kasım 2017 tarihli Haftalık Bülteni yayımlandı.

Öne Çıkan Başlıklar

  • SPK, Ege Profil ve Pimaş’ın birleşmesine onay verdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteni yayınlandı. Bültende yer alan bilgilere göre Kurul, Pimaş’ın tüm aktif ve pasiflerinin Ege Profil bünyesine devrolarak gerçekleştirilecek birleşme işlemine ait duyuru metnine olumlu yanıt verildiğini açıkladı. Kurul’un söz konusu kararının, hisselere olumlu yansıması bekleniyor.

SPK’nın konu ile ilgili açıklamasında, “Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş.(Ege Profil) ve Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş.(Pimaş)nin ilgili mevzuat hükümleri uyarınca, Pimaş’ın aktif ve pasifinin bir bütün halinde devralınması suretiyle Ege Profil bünyesinde gerçekleştirilecek birleşme işlemine ilişkin olarak hazırlanan duyuru metnine Kurulumuzca onay verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

  • SPK’dan, Mensa’ya ceza

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Mensa Sınai Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş. hakkında yapılan inceleme sonucunda, şirkete idari para cezası uygulanacağını açıkladı.
SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre şirket, 31.12.2016 ve 31.03.2017 tarihli finansal raporların süresi içerisinde KAP’a bildirilmemesi nedeniyle 27.047 TL idari para cezasına çarptırıldı.

Bültende konu ile ilgili ayrıca; “Şirketlerin söz konusu finansal raporlarının yasal süresi içerisinde KAP’ta açıklanmaması nedeniyle pay işlem sıralarının durdurulması sonucunda zarar gören yatırımcılar, Sermaye Piyasası Kanunu’nun 14/2 maddesi ile genel hükümler çerçevesinde, kamuyu aydınlatma yükümlülüğünün zamanında yerine getirilmemesinde sorumluluğu bulunan yönetim kurulu üyeleri hakkında dava açabileceklerdir” bilgileri yer aldı.

  • SPK, izinsiz foreks sitelerine dur dedi

SPK, izinsiz foreks işlemi yaptığı tespit edilen 11 internet sitesi hakkında erişimi engeli kararı aldı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), izinsiz foreks işlemi gerçekleştiren 11 internet sitesi hakkında erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin başlatıldığını açıkladı. SPK’nın haftalık bülteninde konu ile ilgili yer alan bilgilere göre Kurul, izinsiz işlem gerçekleştiren fbs-trk.com, trk-fbs.com, fbs-tr.com, klasfx6.com, klasfx7.com, klasfx8.com, amarkets3.com, amarkets.com, limitforex.com, limitfx.com ve foreksticari.com sitelerine erişim engeli için harekete geçti.

SPK Bülteni’nin tamamı için tıklayın.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN