Sektörlerden Haberler – (8.11.2023)

AA Şirket Haberlerinde Bugün

*”Akbank Güzel Yarınlar Hareketi” Adıyaman’da başladı
“Akbank Güzel Yarınlar Hareketi” Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde başladı.

*Albaraka Türk, teminat mektubu işlemlerini dijitale taşıdı
Albaraka Türk, teminat mektubu başvurularını dijitale taşıyarak müşterilerine kolaylık sağlıyor.

*Allianz Türkiye ile Koruncuk Vakfı “Bir Kız Gelecek” programını başlatıyor
Allianz Türkiye, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı ile birlikte yaşam ve eğitim hakkı risk altındaki kız çocukları için “Bir Kız Gelecek” programını başlatıyor.

*Aydem Yenilenebilir Enerji, toplam kurulu gücünü 1168 megavata yükseltti
Güçlü büyümesini sürdüren Aydem Yenilenebilir Enerji, kurulu gücünü ocak-eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine yüzde 14,5 artırarak, 1168 megavata yükseltti.

*Bosch Türkiye’de üst düzel atama
Bosch Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörlüğü görevine Burcu Coşkun atandı.

*Web3 ve blokzincir dünyasını İstanbul’da buluşturan Binance Blockchain Week başladı
Binance Pazarlama Üst Yöneticisi (CMO) Rachel Conlan, Binance Blockchain Week’te (Binance Blokzincir Haftası-BBW) 100’den fazla panelistin olduğunu belirterek, “Web3, blokzincir, kripto konusunda dünyanın liderleri olan isimleri burada dinleyeceğiz. Bu sektörlerin geleceğinin nasıl olacağını dinleme fırsatı bulacağız.” dedi.

*Dyson, Türkiye’deki ikinci servis merkezini Ankara’da açtı
Dyson, Türkiye’deki ikinci servis merkezini Ankara Kentpark’ta açtı.

*Kolon-rektum kanserlerinde görülme yaşı düşüyor
Güven Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Prof. Dr. Bülent Cavit Yüksel, kolon-rektum kanserlerinde görülme yaşının düştüğünü belirterek, “Genellikle vakaların yüzde 90’ı 50 yaş üzerinde görülmekle birlikte, son yıllarda 40 yaş altında da sıklığının arttığı bildirilmektedir.” ifadelerini kullandı.

*Huawei FreeBuds Pro 3 ses kalitesi ile öne çıkıyor
Huawei FreeBuds Pro 3, kullanıcılarına sağladığı ses kalitesi ile ön plana çıkıyor.

*”Kargo Paydaş Platformu” İstanbul Havalimanı’nda hayata geçirilecek
Hava kargo süreçlerinin dijitalleşmesini ve tüm kargo paydaşlarının dijital ortamda buluşmalarını sağlayacak Türkiye’nin ilk, havalimanı “Kargo Paydaş Platformu” İstanbul Havalimanı’nda hizmete girecek.

*Kaspersky, 2023 yılında oyuncuları hedefleyen siber tehditlerdeki artışı açıkladı
Kaspersky tarafından yapılan kapsamlı araştırmaya göre şu anda dünya nüfusunun neredeyse yarısını oluşturan küresel oyun topluluğu, siber suçlular tarafından giderek daha fazla tehdit altına alınıyor.

*Metro Chef Veggie Lahmacun’a “Gıda Plus En Yenilikçi Vegan/Vejeteryan Ürün” ödülü
“Sürdürülebilir Sofralarda Herkese Yer Var” diyerek her beslenme şekline uygun ürün geliştirmeyi misyon edinen Metro Türkiye, Metro Chef Veggie Lahmacun ürünüyle bu yıl 2’ncisi düzenlenen Gıda Plus Ödülleri’nde “En Yenilikçi Vegan /Vejeteryan Ürün” ödülünün sahibi oldu.

*NetWork’ten özel parti koleksiyonu
NetWork, yeni hazırladığı özel parti koleksiyonuyla tüketicilerinin dikkatini çekiyor.

*İş Bankası’ndan “Altın Gençler”e ödül
Türkiye İş Bankası’nın üniversite sınavında üstün başarı gösteren öğrencilere yönelik 1971 yılında başlattığı “Altın Gençler” uygulaması ile 52 yılda 3 bin 700’ü aşkın genç ödüllendirildi.

*İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Huddleston: “Türkiye ile ticari ilişkilerimiz gelişmeye devam ediyor”
İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Nigel Huddleston, “Harika bir stratejik ortak olan Türkiye ile ticari ilişkilerimiz gelişmeye devam ediyor. İşbirliğimiz, sadece geçtiğimiz bir yılda yüzde 30’dan fazla büyüme kaydetti.” ifadelerini kullandı.

*Turkcell üçüncü çeyrekte güçlü büyümesini sürdürdü
Turkcell Genel Müdürü Ali Taha Koç, genişleyen müşteri bazı, dijital servisler ve techfin faaliyetlerinin katkısıyla Turkcell’in yılın üçüncü çeyreğinde de istikrarlı ve güçlü büyümeye devam ettiğini bildirdi.

*Turkcell Genel Müdürü Koç, Momentum’24 Zirvesi’nde konuştu:
Turkcell Genel Müdürü Ali Taha Koç, şirketin insan kaynağının geleceğe adapte olması adına tüm iş yapış süreçlerini, eğitim ve gelişim odaklı hale getirdiklerini belirterek, “Geleceğin teknolojilerinin de merkezinde ‘insan’ olduğunun farkındayız. Her bir çalışanımızın kendi alanı dışındaki yenilikçi teknolojilere de belirli düzeyde vakıf olmasını istiyoruz.” dedi.

*Quick Finans, 2. El Oto Raporu’nu yayınladı
Quick Finans’ın yayınladığı 2. El Oto Raporu’nun 2023 yılı ekim ayı verilerinin yer aldığı güncel sayısında, sektöre dair önemli trendler paylaşıldı.

*SEDAŞ’ın çevre dostu projesi, Jüri Özel Ödülünün sahibi oldu
Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) tarafından ikincisi gerçekleştirilen Ar-Ge Eğitim ve Yaygınlaştırma Çalıştayı’nda Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

*Sleepy, Türkiye ve dünya pazarında payını artırıyor
Eruslu Sağlık’ın bebek bezinden ıslak havluya kadar hijyen ürünleri alanında üretim yapan markası Sleepy, sektöründe kendini geliştirerek Türkiye’den sonra dünya genelinde de pazar payını büyütüyor.

*Türkiye Sigorta’dan riskli hastalıklara özel kampanya
Türkiye Sigorta, “Riskli Hastalıklar Sağlık Sigortaları”nda 15 Kasım’a kadar yüzde 25 indirim uyguluyor.

*vivo, Y27 ve Y17s modellerini satışa sundu
vivo, Y27 ve Y17s modellerinin satışına başladı.

*Turkcell Genel Müdürü Koç, Momentum’24 Zirvesi’nde konuştu:
Turkcell Genel Müdürü Ali Taha Koç, şirketin insan kaynağının geleceğe adapte olması adına tüm iş yapış süreçlerini, eğitim ve gelişim odaklı hale getirdiklerini belirterek, “Geleceğin teknolojilerinin de merkezinde ‘insan’ olduğunun farkındayız. Her bir çalışanımızın kendi alanı dışındaki yenilikçi teknolojilere de belirli düzeyde vakıf olmasını istiyoruz.” dedi.

*Yapı Kredi, nakit yönetimi alanında yeniden sektör lideri seçildi
Yapı Kredi, Euromoney tarafından her yıl düzenlenen Nakit Yönetimi Müşteri Araştırması’nda kullanıcı oylarıyla sektör lideri seçildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı Şirket Haberleri