Papilon Savunma Halka Arzı – 28-29 Kasım 2019

Biyometri ve güvenlik teknolojilerinin global gücü Papilon Savunma halka arz yolunda

Ulusal güvenlik ve kişi tanıma teknolojileri alanında gerek kamu gerekse özel sektör kuruluşları için Türkiye’de faaliyet gösteren teknoloji firması Papilon Savunma halka arz oluyor. Yurtdışında da söz sahibi olmak üzere 50’nin üzerinde ülkede pazarlama çalışması bulunan Papilon Savunma, 28-29 Kasım 2019 tarihlerinde borsadan satış yöntemiyle paylarının yüzde %23,8’ini halka arz etmek üzere SPK’dan onay aldı. Şirket, Gedik Yatırım liderliğinde 7,5 Milyon TL’lik nominal değerli paylarını 4,40 TL/pay sabit fiyatla halka arz edecek.

Kamu ve ülke güvenliği için biyometrik sistem teknolojisi geliştiren, kişi tanıma ve kimlik yönetimi konusunda Türkiye’nin üreten gücü, uluslararası arenada ise 53 farklı ülkede pazarlama çalışması yürüten Papilon Savunma halka arzına yönelik olarak Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’ndan onay aldı.

Pay başına 4,40 TL sabit fiyat ile 2,5 Milyon TL’si sermaye artırımı olmak üzere toplam 7,5 Milyon TL nominal değerli paylarını halka arz edecek olan Papilon Savunma, yüzde 23,8 halka açıklık oranına ulaşmayı planlıyor. Papilon Savunma’nın 28-29 Kasım 2019 tarihlerinde borsada satış yöntemi ile yapılacak olan arzına, Gedik Yatırım liderlik ediyor.

Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler gibi uluslararası platformlara ürün, bütüncül teknoloji ve hizmetlerini sunan Papilon Savunma, Türkiye’de ise ana ortağından 2012 yılında edindiği know-how ile kurulduğu günden bu yana küresel pazardaki 5 biyometrik uçtan uca sistem üreticisinden biri durumunda. Geliştirdiği yüksek katma değerli yenilikçi teknolojisi ile kamu güvenliği, sınır güvenliği, biyometrik kimlik, ticari güvenlik, kriminal analiz, balistik tespiti ve ceza adaleti gibi ileri uzmanlık gerektiren ürün ve hizmetler sunan Papilon Savunma, kamu kuruluşları, yüksek güvenlik ihtiyacı olan özel kuruluşlar, finansal kurumlar, polis teşkilatı ve askeri kuvvetler, göçmen ve sınır kontrol noktaları, havalimanları ve kritik tesislere yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Papilon Savunma hakkında:
Türkiye’nin ilk biyometrik sistem üreticisi olan ve ağırlıklı olarak kamu güvenliği alanına yönelik biyometrik teknolojiler geliştiren Papilon Savunma, yabancı ortaklı bir Türk şirketi. Bilim, araştırma ve inovasyon birikimiyle Türkiye’de kendi alanında önemli bir yere sahip olan, ülke güvenliği, sınır güvenliği, ulusal kimlik yönetimi, ticari ve finansal güvenlik, kriminal analiz gibi ileri uzmanlık gerektiren ürün ve hizmetler sunan, sanal gerçeklik alanında da ürün ve hizmetler sunma hedefinde olan Papilon Savunma, 2012 yılından bu yana uluslararası alanda da faaliyet gösteriyor ve 5 ülkeye yönelik aktif olarak ihracat yapıyor. Yurt dışında çoğunluğu yabancı entegratör firmalardan oluşan iş ortaklıkları da olan firmanın, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler gibi uluslararası platformlara yönelik olarak teknoloji ve hizmetler sunma deneyimine sahip. Görüntü işleme birikimine yapay zeka becerisi ilave edilerek sanal gerçeklik alanında yenilikçi çalışmalar da yapan Papilon Savunma, bünyesinde yüksek nitelikli 53 kişilik ekibi istihdam ederek, Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ve Üretim Merkezi ile planlı ve sürdürülebilir bir şekilde yeni ve bütüncül teknolojiler üretmeye devam ediyor.

Papilon Savunma’ya ilişkin ayrıntılı bilgi için: www.papilon.com.tr

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN