Orge Elektrik 2020 3 Aylık Bilanço Analizi / Gedik Yatırım – (27.04.2020)

Orge Elektrik Türkiye’de büyük çaplı projeler yapan bir elektrik taahhüt şirketidir.

Öneri: AL
Fiyat (TL/hisse) 4.65
Hedef Fiyat (12A, TL/hisse) 5.99
Potansiyel Getiri %29

Şirket özellikle metro, hastane, üniversite ve konut segmentlerinde iş yapmaktadır. Orge Elektrik çok fazlı projelerde zamanında ve yüksek kaliteli iş teslimi ile ön plana çıkmaktadır.

Şirketin toplam iş miktarı 2019 sonunda 256mn TL seviyesine ulaşmıştır. Orge 2019 yılı içerisinde 80mn TL’lik yeni iş almayı başarmıştır. 2020 yılında ise şirketin Ocak-Şubat aylarında halihazırda 16 milyon TL’lik yeni iş aldığı göz önünde bulundurulduğunda toplam 140 milyon TL’lik yeni iş alabileceğini öngörüyoruz. Özellikle metro segmentinde 2020-2023 yılları arasında toplam 5.5 milyar euroluk yatırım öngörüsü olduğu düşünüldüğünde Orge Elektrik için de bu segmentte büyüme potansiyelinin yüksek olduğu söylenebilir. Bunun yanında şirketin hastane ve üniversite gibi segmentlere de iş yapıyor olması geleneksel konut segmentine olan bağlılığını azaltmaktadır. Şirket ayrıca yurtdışında da proje almak için girişimlerde bulunmaktadır. Coronavirüs etkisi ile kısa vadede yeni sözleşmelerde bir miktar gecikme olsa da pandemikle ilgili Türkiye’deki tedbirlerin ikinci çeyrek içerisinde kademeli olarak azaltılması ile özellikle altyapı segmentlerindeki yeni projelerde imzalar beklenebilir.

Şirket özellikle kur ve emtia fiyatlarındaki volatilite riskine karşı iyi konumlanmıştır. Orge Elektrik en azından sözleşmelerin malzeme ile ilgili kısmını yabancı para ile yapma konusuna özen göstermektedir. Toplam sözleşmelerinin %52’lik kısmı dövizle yapılmıştır. Bunun yanında şirket malzeme fiyatlarındaki olası volatiliteye karşı da malzeme fiyatlarını sözleşme aşamasında sabitleme yoluna gitmektedir.

Yüksek katma değerli ve çok fazlı projeler karlılığı desteklemektedir. Şirketin faaliyetlerinin ekonominin karşı karşıya kaldığı koronavirüs kaynaklı yavaşlamadan görece daha az etkilendiği görülmektedir. Yapı Kredi bankacılık üssündeki birkaç haftalık duruş dışında faaliyeti duran bir proje bulunmamaktadır. Bu nedenle muhafazakâr bir yaklaşımla şirketin 2020 yılı FAVÖK’ünün 2019’daki 55 milyon TL’nin hafif üzerinde 56 milyon TL seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz. Yeni sözleşmelerin katkısı ve sıkı tedbirler şirketin marjının 2020 yılında %37 seviyesinde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bu trendin şirketin özellikle uzmanlık gerektiren çok fazlı projelere odaklanması ile ileriki yıllarda da devam etmesini bekliyoruz.

Riskler: COVID-19 ile ilgili risklerin Orge Elektrik için halihazırda malzeme tedariki ile ilgili anlaşmaların yapılmış olması nedeniyle sınırlı kalacağını öngörüyoruz. Bunun yanında şirket uluslararası tedarik ağında problem yaşanması durumunda malzemeleri yurtiçinden de temin edebilecek kapasitededir. Ancak Covid-19’un etkilerinin beklentilerden uzun sürmesi yeni iş sözleşmelerini ve gelirleri olumsuz etkileyebilir. Bunun yanında ekonomide yaşanacak beklenenden fazla yavaşlama da yeni sözleşmeleri olumsuz etkileyebilecektir.

Orge Elektrik’i Al tavsiyesi ile araştırma kapsamına alıyoruz. İNA bazlı değerlememiz şirket için hisse başına 5.99TL hedef fiyat ile %29 artış potansiyeline işaret etmektedir. Hisse halihazırda 4.3x FD/FAVÖK ve 5.1x F/K çarpanları ile cazip seviyelerde işlem görmektedir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN