Model Portföy / Yatırım Finansman – (3.04.2024)

Küresel Piyasalar ve BİST100

ABD’de veri akışı kuvvetli kalmaya devam ediyor ve tahvil faizlerinde görülen yükseliş borsalarda satış baskısı yaratmış durumda. Şu aşamada Fed’den veri akışına ilişkin bir tepki yok ve CME’deki fiyatlamalar da ana senaryoda üç faiz indirimine işaret ediyor. Buna karşın piyasa faizi – borsa ilişkisi S&P500’de dün satış getirdi. Bu sabah da vadeli piyasalarda sınırlı satış var. Asya piyasaları ise Tayvan’daki depremin etkisiyle satıcılı seyrediyor.

BİST’te bu nedenle açılışta baskı oluşabilir. Son iki gündür para çıkışı ve zayıf yabancı ilgisi olduğunu tahmin ettiğimiz BİST’te tepki alımları zayıf. Kısa vadeli 5-10-21 günlük ortalamalar etrafındaki kapanış olumlu olsa da bu bölgenin altı teknik olarak satışların devamını getirebilir. Bugün ve yarın ayrıca bayram öncesi takas avantajı da söz konusu. Bu çerçevede yükselişte ana dirençlerde (9250 ve 9450 gibi) zorlanma beklentimizi koruyabiliriz. BİST100’de teknik olarak 9040 (5, 10 ve 21 günlük ortalama bölgesi), 8850 ve 8750 destek olarak öne çıkarken, yükselişte 9100, 9220 ve 9450 dirençleri takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 310 puandan başlıyor.

Model Portföy Performans

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!