Model Portföy / Yatırım Finansman – (29.03.2024)

Küresel Piyasalar ve BİST100

ABD’de dün açıklanan büyüme verisi yukarı revize edildi ve piyasanın büyüme konusundaki endişelerini bir kez daha azaltmış oldu. 2023/4Ç dönemi verisi olduğu için etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz fakat veriler gösteriyor ki hem verimlilik artışı hem de büyüme kuvvetli. Hanehalkı harcamaları da yüksek seyrini koruyor. Fed ve dolayısıyla piyasanın olumsuz görebileceği tek kalem burası. Bugünkü aylık PCE verisi de bu çerçevede değerlendirilecektir. Bugün Euro Bölgesi, İngiltere ve ABD piyasaları tatil olacak fakat veri akışı yer alıyor. Asya piyasaları da bu sabah yarım puan artıda. BİST’te yatay açılış bekliyoruz.

İçeride dün 50 günlük ortalama üzerindeki tutunma, para girişi ve yabancı ilgisiyle kuvvetli bir kapanış gerçekleştirdik. TCMB verileri de önceki hafta yılın en yüksek yabancı alımlarından birine işaret ediyor. Piyasanın rezervlere ilişkin endişesi ise 9400’e doğru ataklarda yorulma getirebilir. Tarihi zirveye yaklaşık %4’lük bir marj söz konusu. BİST100’de teknik olarak 8950, 8850 ve 8730 destek olarak öne çıkarken, yükselişte 9080, 9190 ve 9320 dirençleri takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 312 puandan başlıyor.

Model Portföy Performans

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!