Model Portföy / Yatırım Finansman – (19.09.2023)

Küresel Piyasalar ve BİST100

ABD endeksleri, Fed’den gelecek olan kararı beklerken haftanın ilk işlem gününde yatay performans gösterdi. Bu sabah küresel endekslerde Asya öncülüğünde satışlar görülüyor. Çin’e dair endişeler Asya piyasalarındaki satışın ana gerekçesi olarak görülebilir. Avrupa tarafında ana odakta İngiltere Merkez Bankası’nın sıkılaştırma döngüsünü devam ettireceği beklentisi yer alıyor. Tahvil faizleri yakın dönemdeki zirvelerinde kalmaya devam ediyor. ABD vadelileri bu sabah sakin seyrediyor.

İçeride açılış dengeli olabilir. Haftanın ilk işlem gününde satışlarla birlikte XU100 endeksi günü %3.54 düşüşle tamamladı. Dünkü satışta yabancı ilgisi zayıf kalırken endekste para çıkışının da devam ettiğini gözlemledik. BİST100 endeksinde teknik olarak 7600, 7450 ve 7385 destek olarak öne çıkarken, yükselişte 7800, 7900 ve 8120 dirençleri takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 394 puandan başlıyor.

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!