Model Portföy Önerileri / Deniz Yatırım – (21.10.2022)

Piyasa Yorumu

Bu sabah yatay açılış ve sonrasında 3850 – 3950 arasında işlem aktivitesi bekliyoruz. Dün endeks günü +0.53% değişimle 3900.85 seviyesinde kapattı. İşlem hacmi yüksek seviyede gerçekleşti.

Bugünün Haberleri

Piyasa Gelişmesi

▪ TCMB-PPK, Ekim 2022; Politika faizinde 150bp indirime gidildi
▪ Savunma Sanayi Sektörü, Savunma harcamaları GSYH’nin %2’sine, yerlilik oranı %81’e ulaşacak / sınırlı olumlu

Hisse Senetleri

▪ KONTR; Pay satışı hakkında / olumlu
▪ FROTO; Kâr payı ödemesi teklifi / nötr
▪ KORDS; Kordsa, Ohio merkezli yeni nesil ince film güneş panelleri üreticisi ABD’li Toledo Solar Inc ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladı / olumlu
▪ MIATK; Katar Menşeli AVEY Firması ile İş Birliği / olumlu

Ekonomik Veriler

▪ 09.00: İngiltere, perakende satışları, %-0.5-aylık, %-5-yıllık, Eylül,
▪ 10.00: Türkiye, tüketici güven endeksi, Ekim,
▪ 16.10: Fed, Williams konuşması,
▪ 16.40: Fed, Evans konuşması.

Deniz Yatırım Model Portföyü

Deniz Yatırım Model Portföy, Deniz Yatırım Strateji ve Araştırma Bölümü tarafından, temel analiz kriterlerine göre hazırlanmış, orta-uzun vadeli hisse senedi tavsiye listesidir. Alınan pozisyonlar sadece uzun yönlüdür (long only). Herhangi bir rakamsal/yüzdesel getiri hedefi söz konusu değildir. Herhangi bir şirket sayısı sınırı söz konusu değildir. Herhangi bir sıklıkta/takvim dahilinde değişiklik yapma zorunluluğu söz konusu değildir. Strateji ve Araştırma Bölümü analistleri portföyü takvim yılı içerisinde piyasa koşulları izin vermez ise değiştirmeme hakkına sahiptirler. Portföy içerisinde yer alan şirketler için temel analiz açısından getiri potansiyeli kalmamış dahi olsa da (değerleme olarak) şirket markasına olan geçmiş ve gelecek dönem güveni ile liste içerisinde kalmaya devam edebilirler. Portföyde yer alan şirketler için AL tavsiyesi bulunması zorunluluğu söz konusu değildir. Bölüm analistleri, TUT ve/veya Gözden Geçiriliyor önerileri ile de liste içerisinde şirket tercihinde bulunabilirler.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten