Metro ile Target iş birliğinde Global Retail Accelerator Yarışması

Metro, yaratıcı fikirleri ödüllendirmeye devam ediyor…

Metro ile Amerikalı perakende şirketi Target, türünün tek örneği Global Retail Accelerator Yarışması’nı hayata geçiriyor. Bu yarışmayla Metro, otel, restoran ve kafeler için çözümler üreten teknoloji girişimcilerini ödüllendiriyor. HORECA sektörünü odağına alarak kendi projesini geliştiren IT girişimcileri, 24 Şubat’a kadar yarışmaya başvurabiliyor.

Tüm dünyadan başvuruya açık olan ve hayata geçmiş ya da geçmeyi bekleyen projelerin katılabileceği yarışmanın sonunda seçilecek 10 projenin sahibi, üç ay süreyle gerçekleştirilecek eğitimlere katılacak ve her projeye 120 bin dolara kadar yatırım desteği sağlanacak.

Metro, HORECA sektörünün geleceğine yön veren projelerin sahibi olan IT girişimcilerini desteklemek amacıyla bu sene Amerikalı perakende şirketi Target ile iş birliğine giderek Global Retail Accelerator Yarışması’nı düzenliyor. Metro’nun dünya genelinde çalıştığı iki milyondan fazla restoran, otel ve işletme mutfaklarına köprü olan Metro Target Accelerator’a katılmak isteyen girişimciler, 24 Şubat 2019 Pazar gününe kadar başvuruda bulunabiliyor.

Yarışma kapsamında lojistikten gıda teknolojisine, finansal teknoloji çözümlerinden mobil çözümlere kadar her türlü teknoloji ile otel, restoran, kafe ve işletme mutfaklarına katma değer sağlayacak çözümler değerlendirilecek. Yarışmaya başvurmak isteyen girişimciler, projelerini İngilizce olmak kaydıyla https://metro-target-accelerator.com/ web sitesi üzerinden gönderebilecek.

Ödeme, sipariş, pazarlama, yönetim ve teknoloji çözümleri geliştiren girişimcilerin yanı sıra data yönetimiyle fark yaratan proje sahiplerinin de katılabileceği yarışmada, projenin hayata geçirilmiş olması koşulu aranmıyor.

120 bin dolarlık yatırım desteği
24 Şubat Pazar günü tamamlanacak başvuruların ardından tüm dünyadan 10 proje seçilecek. Metro Target Accelerator’da kazanan 10 girişimci, Berlin ve Minneapolis’te 14 hafta sürecek bir eğitim programında fikirlerini Metro, Target ve Techstars’ın eşsiz kaynaklarıyla geliştirme ve 120 bin dolara kadar yatırım desteği alma imkânı bulacak.