Mavi Giyim Hisse Yorumu / Yapı Kredi Yatırım – (16.01.2024)

Fazla temkinli olmaya gerek yok

Öneri AL
Hedef Fiyat TL 190.00
Potansiyel Getiri 49%

Mavi için 12 aylık hedef hisse fiyatımızı 190 TL (önceki: GG) ile AL’a yükseltirken, operasyon ve finansallarındaki mevcut güçlü ivmenin 2024 yılında da büyük ölçüde geçerli olmasını bekliyoruz. 9A23’teki ciro büyümesi, özellikle yurt içi tarafta oldukça etkileyiciydi. Toplam satışların yaklaşık %70’ini oluşturan yurtiçi perakende gelirleri yıllık iki katına çıkmıştır. Buna karşılık, toplam satışların %13’üne tekabül eden uluslararası operasyonlar, faaliyet bölgelerindeki düşük harcama aktivitesi nedeniyle yıllık %43’lük büyüme ile zayıf kalmıştır. Yurtiçi tarafta, 1Y24’te maaş zamları ile birlikte talebin güçlü kalmasını bekliyoruz. Şirket özelinde, maliyet avantajı ve pazar konumlanması şirkete rakipleri karşısında avantaj sağlamaya devam edecektir. Makro perspektiften bakıldığında, tahminlerimiz 1Y24 sonrasında alım gücünde daralmaya işaret ederken, yüksek fiyatlı ürünlere erişimin zorlaşmasının ve dolayısıyla müşterilerin giyim gibi daha düşük fiyatlı ürünlere harcama yapabilmesinin sektörü talep açısından destekleyebileceğini düşünüyoruz.

 Güçlü nakit yaratımı. Mavi’nin VAFÖK’ü 9A23’te %16’lık müşteri trafiği artışıyla %90 büyüdü. Gecikmeli girdi maliyetleri nedeniyle 4Ç brüt kar marjında bir gerileme beklesek de, 2023 yılında %92 VAFÖK büyümesi öngörüyoruz. Bu, enflasyonist etkiler ve tedarikçilere erken ödemeler nedeniyle artan NİS ihtiyaçları nedeniyle azalan SNA marjı performansını büyük ölçüde destekleyebilir.

 2024’te normalleşen marjlarla büyümeye devam Mavi için 2024 yılında %55 LfL büyümesi öngörüyoruz. Bu durum faaliyet gideri baskısını büyük ölçüde telafi edebilir. Ancak, muhafazakar bir yaklaşımla, 2Y24’teki zayıf talebi göz önünde bulundurarak 200 baz puan brüt kar marjı daralması öngörüyoruz. Ayrıca, 2024 yılında işletme sermayesi/satışlar oranını %7’de tutarken, yine de %6 SNA marjı öngörüyoruz. Şirketin 2,1 milyar TL’lik net nakit pozisyonu, ki bu da en son piyasa değerinin %8’ine tekabül ediyor, hisse senedine yönelik pozitif duruşumuzda güven veriyor.

Rapor için tıklayın.

Kaynak: Yapı Kredi Yatırım 2024 Strateji Raporu