Etiler İnci Büfe’nin %33’ü 10-11 Temmuz 2012’de halka arz ediliyor

Etiler Marmaris Büfe’yi de bünyesinde barındıran Etiler İnci Büfe’nin yüzde 33.33’ü, 10-11 Temmuz’da halka açılıyor. Hisse başına 2.81 lira olarak belirlenen arzda 7 milyon liralık gelir hedeflendi.

ETİLER Marmaris’ markasının sahibi olan Etiler İnci Büfe Gıda Sanayi Dış Ticaret halka açılıyor. Gedik Yatırım Menkul Değerler ile gerçekleştirecekleri halka arzda şirketin yüzde 33.33’ünü halka açacaklarını belirten şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, halka arz fiyatının 2.81 lira olarak belirlendiğini, halka arz büyüklüğünün ise 7 milyon lira olacağını anlattı. Tanrıverdi, ‘Halka arzdan elde ettiğimiz geliri işletme sermayesinde kullanacağız. Lojistik alt yapımızı tamamladık. Hedefimiz 10 yıl içinde 300 noktada hizmet vermek. Özellikle Anadolu’ya yayılmak istiyoruz’ dedi.

61 NOKTADA FAALİYETTE

1960’larda kurulan Etiler Marmaris markası, bugün Türkiye’de 61 noktada faaliyet gösteriyor. Tanrıverdi, halka arzla çıtalarını daha da yükselteceklerine dikkat çekti. Hisse alanların aslında çocukları için de sağlam bir yatırım yapacağını ifade eden Tanrıverdi, ‘Bizden ıslak hamburger alanda, hisse alanda memnun kalacak’ diye konuştu.

Patrondan temettü sözü

YÖNETİM Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, şirketin borsa ve yatırımcı politikasına ilişkin ilişkin şunları anlattı: ‘Dikkat edeceğimiz unsurlardan biri de temettü konusu. Özellikle küçük yatırımcılar için oldukça verimli temettü politikaları uygulayacağız.’ Etiler Marmaris’te tost çeşitlerinin yanı sıra hamburger, Rambo, Leyla, dilli kaşarlı ve biftekli sandöviç, sosisli gibi lezzetler de satılıyor. Etiler Marmaris’te fiyatlar 3.5 TL’den başlıyor. Uygun fiyata karın doyuran seçenekler sunan Etiler Marmaris’in hızlı büyümesinde de bu fiyat politikası etkili.

Kaynak: aksam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir