Para & Borsa

Lokman Hekim Bilanço Analizi / Garanti Yatırım – (23.05.2017)

1Ç17 Finansal Sonuçlar – Olumsuz

Potansiyel Getiri: %35

Beklentilerin altında faaliyet karlılığı

Lokman Hekim 1Ç17 sonuçlarında bizim beklentimizin (3.5mn TL) altında 2.5mn TL net kar açıkladı. Şirket için piyasa beklentisi bulunmamaktadır. Net kar rakamı ile beklentimiz arasındaki farkın nedeni daha düşük faaliyet karlılığı ve yüksek finansal giderdir.

Ciro beklentimiz ile uyumlu iken ve FVAÖK marjı bizim beklentimizin yaklaşık 2 puan altındadır.

Yeni hastane ve poliklinik yatırımı bu çeyrekte de finansalları baskılamıştır. Bu yatırımlar geçen sene ilk çeyrekte yer almamaktaydı bu nedenle yıllık bazda karşılaştırma anlamlı değildir.

Geçen seneye göre toplam hasta sayısı %7 artarken hasta başına ciro %30 iyileşmiştir. Net borç ise 5mn TL artarak 50mn TL olmuştur (FVAÖK’ünün 1.7 katı).

2017 hedefleri korundu

Şirket bu yıl ciroda %20-23 FVAÖK’te ise %21-26 arası büyüme öngörmektedir. Tahminlerimiz şirketle uyumludur.

Sonuçların hisse etkisinin olumsuz olacağı kanısındayız

Zayıf net kar rakamı ve düşük operasyonel karlılık nedeniyle 1Ç17 finansallarına piyasa tepkisinin olumsuz olmasını bekleriz.

EÜ tavsiyemizi, 7.30 TL hisse hedef fiyat ile sürdürüyoruz

Lokman Hekim hakkındaki olumlu görüşümüzü koruyoruz. Lokman Hekim’i düşük çarpanları, güçlü büyüme potansiyeli ve 2Y17 ile birlikte olası marj iyileşmesi beklentimiz nedeniyle beğenmeve devam ediyoruz.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

TÜM BİLANÇO ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYIN!


İlgili aramalar:

  • LKMNHK
  • alcar 9 aylik bilancosu
Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx