Kripto Para Yorumları – (6.06.2024)

Bitcoin 71.000 doların üzerinde kalma çabası gösterirken, uzun pozisyondaki çoğu yatırımcının kârda olması zaman zaman satış baskısı yaratabilir

Lider kripto para Bitcoin yeni günde 70.892 dolar, Ethereum ise 3.843 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri de 2,56 trilyon dolar. Bitcoin’in piyasa değeri 1,39 trilyon dolar, Ethereum’un piyasa değeri 461 milyar dolar. Dün Bitcoin Spot ETF’lere girişler devam etti ve 488,1 milyon dolarlık giriş gerçekleşti. CoinTR Araştırma Departmanı tarafından hazırlanan bültende kripto para sektöründeki gelişmelere yer veriliyor.

Bitcoin’in fiyatı Kasım 2021’deki rekor seviyesini aşınca tüm uzun vadeli Bitcoin sahipleri tekrar kâra geçti.

4 Haziran’da Bitcoin 68.000 dolar civarındayken uzun vadeli sahiplerin sadece %0,03’ü zarardaydı. Bu grup, genellikle Kasım 2021’de Bitcoin’in 69.000 dolara ulaştığı dönemde satın almış kişilerden oluşuyordu. Glassnode, Bitcoin 68.000 dolarda bile zararda olan uzun vadeli sahiplerin sayısının önemsiz olduğunu belirtti. Bitcoin önümüzdeki aylarda 69.000 doların üzerinde kalırsa tüm uzun vadeli sahipler kârda olacak. Şu anda Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 71.080 dolardan işlem görüyor. Kısa vadeli sahipler, yani Bitcoin’i 155 günden az süreyle tutanlar en büyük gerçekleşmemiş kayıpları taşıyor. Bu grup, genellikle mart ayında Bitcoin 73.679 dolarla zirveye ulaşmadan önce satın almış kişilerden oluşuyor. Glassnode, son fiyat artışının piyasa beklentilerini yeniden canlandırdığını belirtti ancak Bitcoin hala rekor seviyesini geçmekte zorlanıyor. 6 Haziran’da Bitcoin 72.000 dolara yaklaştı kalıcılık sağlayamayarak 71.000 dolara geri çekildi. ABD’de açıklanacak İstihdam Raporu ve Tüketici Fiyat Endeksi verileri Bitcoin’in yeni rekor seviyelere ulaşmasına yardımcı olabilir.

VanEck analistleri, Ethereum fiyat hedefini 2030 yılına kadar 22.000 dolara yükseltti

ABD’li yatırım firması VanEck, 2030 yılı için Ethereum fiyat tahminini 22.000 dolara yükseltti. VanEck analistleri, bu kararın ether ETF haberleri, ölçeklendirme ilerlemeleri ve on-chain verilerle alındığını belirtti. VanEck, spot ether ETF’leri listelemek isteyen birkaç Wall Street yatırım yöneticisinden biri olup, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu geçen ay bu ETF’leri onayladı. Bu ETF’ler, yatırımcılara kripto para birimini doğrudan satın almadan kazanç sağlama imkanı sunacak. VanEck analistleri, spot ether ETF’lerinin ABD borsalarında işlem görmek üzere onaya yaklaştığını ve finansal danışmanlar ile kurumsal yatırımcıların bu varlığı güvenli bir şekilde tutabileceklerini belirtti.

SEC Başkanı Gary Gensler, açıklamaların kripto borsalarını korumak için yeterli olmadığını söylüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, Çarşamba günü yaptığı CNBC’ye verdiği röportajda, federal menkul kıymetler ajanlarının, platformlar perakende yatırımcılara ürünlerinin risklerini açıklasalar bile kripto borsalarına karşı yaptırım eylemleri başlatmaya devam edebileceğini söyleyen Gensler, kripto borsalarının, piyasayı manipüle etmeleri durumunda düzenleyiciler tarafından dava edilmekten muaf olmadığını belirtti. Şirketler, yatırımcıları yanlış yönlendiren bilgileri yaymaları durumunda da davalardan korunamayacaklar. Açıklamalar, kötü niyetli aktörleri korumaz diyen Gensler, “Sadece açıklama yaparak sorumluluktan kurtulamazsınız.” dedi.

Kaynak: CoinTR

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!