Kripto Para Haberleri – (9.07.2024)

Dijital Varlık Fonlarına 440 Milyon Dolarlık Giriş – Spot Ethereum ETF’leri için En İyi Tarih 18 Temmuz

Dijital Varlık Fonlarına 440 Milyon Dolarlık Giriş

Geçtiğimiz haftanın raporunu incelediğimiz zaman, dijital varlık fonlarına toplamda 441 milyon dolarlık giriş gerçekleştiğini görüyoruz. Bu giriş ile önceki üç haftalık çıkış serisi sona ermiştir. Detaylı olarak baktığımız zaman, en yüksek giriş 398 milyon dolar ile Bitcoin’de yaşandı. Ethereum tarafında ise 10.2 milyon dolarlık giriş meydana geldi. Altcoinler arasında ise 16.3 milyon dolarlık giriş ile Solana dikkat çekmektedir.

Bloomberg Analistine Göre, Spot Ethereum ETF’leri için En İyi Tarih 18 Temmuz

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, dün yaptığı açıklamada, spot Ethereum ETF’leri için en iyi tahmininin 18 Temmuz olduğunu ancak, belirsizlik sebebiyle bir alt veya üst tahmin yapmaktan kaçındığını söyledi. Ek olarak Balchunas, SEC’in başvuru sahiplerinden başvuru formlarını teslim etmelerini istediğini ancak, ücret beyan etmelerini istemediğini açıkladı. BlackRock, Fidelity, Grayscale, 21Shares, Franklin Templeton ve VanEck, bütün başvurularını tamamladı.

Borsalar Alman Hükümetine 163 milyon Dolar Değerinde Bitcoin’i Geri Gönderdi

Pazartesi günü erken saatlerde Alman hükümeti, borsalara ve piyasa yapıcılarına 10.000’den fazla Bitcoin transfer etti ve günün ilerleyen saatlerinde yaklaşık 3.000 BTC geri aldı. Bu, ağırlıklı olarak Coinbase, Kraken ve Bitstamp’tan geldi. Çünkü bu borsalar, Bitcoin’i hedeflenen fiyat aralığında satamadılar. BTC’nin fiyatı dalgalandı, 55.200 dolar civarına kadar düştü ve ardından 55.400 dolara geri yükseldi. Transferler arasında Flow Traders’e 5.200 BTC, B2C2 Group’a 4.200 BTC ve Bitstamp, Coinbase ve Kraken’e daha küçük miktarlar yer aldı. Arkham Intelligence’ye göre, Almanya’nın elinde 2 milyar dolardan fazla Bitcoin bulunuyor.

BlackRock’un Tokenize Varlıklar Fonu 500 Milyon Dolar Seviyesini Geçti

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un BUIDL fonu, Etherscan’a göre, dört aydan kısa bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana, tokenize hazine varlıklarda 500 milyon dolar sınırını aşarak 502,8 milyon dolar seviyesine ulaştı. Fonun hızlı büyümesi, Ondo Finance’den yakın zamanda yapılan bir satın alma ile desteklendi. BUIDL, nisan ayı sonunda Franklin OnChain U.S. Government Money Fund’u (BENJI) geçerek dünyanın en büyük tokenize hazine fonu haline geldi ve bu konumunu 15 Mart’taki lansmanından bu yana korumaktadır.

Singapur Mahkemesi, Fantom Vakfı Lehine Karar Verdi

Fantom Vakfı, Singapur Yüksek Mahkemesi tarafından verilen kararın ardından Multichain’e karşı hukuki bir zafer kazandığını duyurdu. Karar, 30 Ocak’ta Multichain aleyhine temerrüt kararı verilmesinin ardından 3 Haziran’da yapılan hasar tespit duruşmasıyla birlikte alınmıştır. Bu hukuki karar ile Fantom’un uğradığı zararlar için Fantom Vakfı’na 2,1 milyon dolar ödeme yapılmasına karar verilmiştir.

VanEck ve 21Shares’in Solana ETF Planı Cboe Başvurusunda Onaylandı

Chicago Board Options Exchange, varlık yöneticileri VanEck ve 21Shares’in Solana ETF sunmasına izin vermesi için SEC’e resmi bir talepte bulundu. Borsa, bu ürünlerin onaylanması durumunda listelenmesi için pazartesi günü SEC’e 19b-4 başvuruları yaptı. Bu başvuruların alınmasının ardından, düzenleyici kurumun karar vermesi için 240 günlük bir süre başlıyor. Cboe’den Rob Marrocco, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en çok işlem gören üçüncü kripto para birimi olan Solana’ya artan yatırımcı ilgisini vurguladı. Cboe, halihazırda Fidelity, Ark/21Shares ve VanEck tarafından sunulan mevcut on spot Bitcoin ETF’sinin altısını listeliyor ve beş spot Ethereum ETF’sini de onaylandığında listelemeyi planlıyor. Sektör analistleri, Ethereum ETF’lerinin onayının yakında gerçekleşmesini bekliyor.

Mt. Gox Bitcoin Dağıtımı En Kısa Sürede Başlayacak

Bitstamp, Mt. Gox alacaklılarına borçlu olunan milyarlarca dolarlık Bitcoin’i dağıtmaya yardımcı olacak. Bitstamp, pazartesi günü yaptığı açıklamada, fonları alır almaz yatırımcılara mümkün olan en kısa sürede dağıtmayı planladığını söyledi. Robinhood’un satın aldığı borsa, Mt. Gox mütevellileri ile yapılan anlaşmaya göre, Bitstamp’ın tokenlari dağıtmak için 60 günü olduğunu belirtti. Birçok kripto sahibi, bu miktarın aynı anda piyasaya sürülmesinin Bitcoin fiyatını düşürebileceğinden korkuyor. Geçen hafta Mt. Gox, soğuk cüzdandaki 2,7 milyar dolarlık BTC’yi bilinmeyen bir cüzdana transfer etmeye başladığında Bitcoin neredeyse %10 düştü. Arkham’a göre, Mt. Gox mütevellileri tarafından dağıtılacak toplam Bitcoin değeri yaklaşık 8 milyar dolar. Alman hükümeti ise hala 1,5 milyar dolar değerinde token tutuyor. Uzmanlar, bu büyük miktarların piyasaya sürülmesinin Bitcoin fiyatını daha da düşüreceğini öngörüyor.

Polygon Yatırımcıları MATIC’i Artırabilir

Polygon yatırımcıları, son fiyat düşüşlerine rağmen iyimserliğini koruyor. Bu da MATIC tarafındaki %34’lük sabit benimsenme oranı ve olumlu duyarlılık, onun gelecekteki potansiyeline işaret ediyor. MATIC’in fiyatı şu anda kritik destek seviyesi olan 0,50 doların altında ve bu seviyenin üzerine çıkılması 0,60 dolar yükselişini beraberinde getirebilir. Ancak, 0,50 dolar seviyesinin kırılmaması, fiyatın 0,45 dolara düşmesine ve olumlu görünümün geçersiz kılınmasına yol açabilir. Yatırımcı güveni ve sabit benimsenme oranları, MATIC’in toparlanması ve uzun vadeli beklentileri için kritik öneme sahiptir. MATIC’e olan sürekli ilgi de, onun değerinin ve faydasının tanındığını göstermektedir.

Avustralyalı DigitalX’in Spot Bitcoin ETF’si, ASX’te İşlem Görmeye Başlayacak

Avustralyalı DigitalX, salı günü yaptığı açıklamada, spot bitcoin ETF’sini Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda listelemek için onay aldığını söyledi. Yapılan basın açıklamasına göre ETF, ASX’in BTXX kodu altında faaliyet gösterecek ve cuma günü işlem görmeye başlayacaktır. K2 Asset Management, ETF’sinin ihraççısı olarak hareket edecek ve dijital varlık yöneticisi 3iQ, ETF’yi yurt içinde ve yurt dışında tanıtacaktır.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!