Kripto Para Haberleri – (6.09.2023)

Grayscale Avukatlarından SEC’e Davet

Grayscale yapılan açıklamaya göre avukatları aracılığıyla SEC’e gönderdiği mektup ile Spot Bitcoin ETF sürecinde ileride atılacak adımları tartışmaya davet etti. Geçtiğimiz hafta mahkemenin SEC’in gerekçelerini yetersiz bulması ile Grayscale bu süreçte eli güçlenen taraf olmuştu. Gönderilen mektupta olabildiğince hızlı sürede görüşmelerde bulunmak ve ETF sürecine geçişi hızlandırmak istedikleri de belirtiliyor.

Visa Solana’yı Ödeme Yöntemlerine Ekledi

Dünyanın en büyük ödeme hizmetleri şirketlerinden biri olan Visa, ticari müşterilerinin USDC ödemelerine erişmeleri için Solana’yı kullanacağı bir pilot programı duyurdu. Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, USDC gibi stablecoin’ler ve Solana ve Ethereum gibi dev blockchain ağlarından faydalanarak, uluslararası ödemelerde hızı geliştirmek ve müşterilerine para gönderip almak için modern bir yöntem sunduklarını ifade etti.

800 Milyon XRP Yeniden Kilitlenecek

Ripple düzenli olarak belli aralıklarla XRP kilit açımları XRP’nin emanet sistemi tarafından gerçekleştiriliyor. Son olarak 1 Eylül tarihinde gerçekleştirilen 1 milyar XRP’nin kilidinin açıldığı biliniyor. Buna karşılık olarak bu ay, 800 milyon XRP, emanet sistemi ile iki farklı emanet üzerine kilitlendi. Böylece Ripple kendisi için yalnızca 200 milyon XRP (100 milyon dolar) tutarak diğer XRP’leri yeniden sisteme dahil etti.

Solana Kullanıcıları İki Yılın Dip Seviyesinde

Pozitif haber ve fiyat akışına karşılık tüm Layer-1 projelerinde görüldüğü gibi zincir üstü verilerde negatif bir süreç içerisinde bulunan Solana’da 31 Ağustos tarihinde günlük aktif adres sayısı 204.000 seviyesine ulaşarak 2020 yılından beri en düşük seviyesine ulaştı.

Kaynak: ICRYPEX