Kripto Para Haberleri – (4.07.2024)

Donald Trump, ABD için Stratejik bir Rezerv Varlık Olarak Bitcoin’i Övdü – Consensys, MetaMask Güvenliğini Artırmak için Wallet Guard’ı Satın Aldı

Donald Trump, ABD için Stratejik bir Rezerv Varlık Olarak Bitcoin’i Övdü

Forbes’in haberine göre, eski Başkan Donald Trump, Bitcoin’e güçlü desteğini ifade ederek, kripto para biriminin stratejik bir rezerv varlık olarak sınıflandırılmasına ilişkin tartışmaları gündeme getirdi. Trump, sosyal medya gönderisinde Bitcoin’in jeopolitik önemini kabul etti ve büyümesini engelleyen politikalara karşı uyarıda bulunarak bu tür eylemlerin sadece Çin ve Rusya’ya yarar sağlayacağını belirtti. Bu destek ile Trump, Bitcoin’i benimseyen ilk büyük siyasi parti adayı konumundadır.

Temsilci Hill, Trump’un Kripto Düzenlemesi için FIT21 Tasarısını Kabul Edebileceğini Söyledi

ABD Temsilcisi French Hill, yakın zamanda CNBC’ye verdiği bir röportajda Donald Trump yönetiminin dijital varlık yönetimi ve kullanıcıların korunmasına yönelik net kurallar oluşturmak için yakın zamanda kabul edilen FIT21 tasarısını benimseyeceğini öne sürdü. Bu öneri, eski ABD başkanı Donald Trump ve cumhuriyetçi milletvekillerinin yaklaşan ABD başkanlık seçimleri öncesinde daha kripto dostu bir düzenleyici ortamı savunmasıyla geldi. Hill’e göre, Trump’un potansiyel başkanlığı, inovasyona ve tüketicinin korunmasına yardımcı olmak için tasarıyı kabul edecektir. Bu düzenleyici netlik, gelişmekte olan dijital varlık alanında ABD’nin rekabet gücünü korumak için çok önemli olarak görülmektedir.

Consensys, MetaMask Güvenliğini Artırmak için Wallet Guard’ı Satın Aldı

Consensys, dijital varlıkları ve verileri hırsızlık, dolandırıcılık ve sahtekarlıktan korumaya yönelik bir güvenlik aracı olan Wallet Guard’ı satın aldığını duyurdu. Bu satın alma, Wallet Guard’ın gelişmiş güvenlik özelliklerini MetaMask’a entegre ederek Web3’te kullanıcı korumasını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Entegrasyon, sorunsuz bir geçiş sağlamak için Wallet Guard ekibinin MetaMask Ürün Güvenliği Ekibi içinde Consensys’ye katılmasını içerecektir.

Küresel Düzenleyiciler, 2026’dan İtibaren Bankaların Kripto Varlık Riskini Yayınlayacak

Küresel bankacılık düzenleyicileri, çarşamba günü yaptıkları açıklamada, bankaların Ocak 2026’dan itibaren kripto varlıklarına olan duyarlılıklarını açıklamaları için gerekli olan şablonları onayladıklarını belirtti. Basel Bankacılık Denetim Komitesi yaptığı açıklamada, “Bu açıklamalar, bilgi kullanılabilirliğini artırmayı ve piyasa disiplinini desteklemeyi amaçlamaktadır.” dedi. Bu açıklamada ek olarak, “Komite bu alanı ve kripto varlık piyasalarındaki diğer gelişmeleri izlemeye devam edecektir.” denildi.

Sygnum ve Fidelity International, Chainlink ile Ortaklık Kurdu

Chainlink, Net Varlık Değeri (NAV) verilerini zincir üstüne getirmek için Fidelity International ve Sygnum ile bir iş birliği yaptığını duyurdu. Tokenleştirilmiş varlıklar için dönüm noktası niteliğindeki bu üretim kullanım örneğinde, iş birliği Sygnum’un Fidelity International’ın 6,9 milyar dolarlık Kurumsal Likidite Fonu’nun yakın zamanda yayınlanan onchain temsili için temel varlık verileri etrafında şeffaflık ve erişilebilirlik sağlamaktadır. Chainlink ile NAV verileri otomatik ve güvenli bir şekilde zincir üzerinde doğru bir şekilde raporlanabilir ve senkronize edilebilmektedir.

Bitwise, S-1 Dosyalarını Erken Değiştirdiği için Ethereum ETF’leri Önümüzdeki Hafta Gelebilir

Bitwise, 8 Temmuz son tarihinden önce Ethereum ETF için değiştirilmiş bir S-1 formu sundu ve bu da ürünün lansmana hazır olduğunu gösteriyor. Analistler, bu ETF’lerin iki hafta içinde listelemeye başlayabileceğini tahmin ediyor, ancak SEC henüz belirli bir zaman çizelgesi sağlamadı. SEC, Bitwise de dahil olmak üzere sekiz spot Ethereum ETF’si için daha önce formları onayladı, ancak S-1 beyanlarının nihai onayı hala gerekli. Bitwise ve VanEck, başlangıçta sponsor ücretlerini kaldıracaklarını duyurdu.

Kurumlar Chainlink’e 30 Milyon Doların Üzerinde Yatırım Yaptı

Kurumsal yatırımcılar, Chainlink (LINK) tokenlerine son zamanlarda 30 milyon dolardan fazla yatırım yaparak Chainlink teknolojisinin benimsenmesi ve güvenini artırdılar. Zincir üzerindeki veriler, 54 yeni cüzdanın Binance’den bir hafta içinde 2,08 milyon LINK aldığını gösteriyor. Bu ilgi, Chainlink’in dokuz büyük blok zincirini destekleyen Zincirler Arası Uyumluluk Protokolü’nden (CCIP) kaynaklanıyor. CCIP, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve Web3 girişimcileri için basit bir arayüz sunarak, veri ve token transferini güvenli bir şekilde sağlıyor. Artan token arzı nedeniyle fiyat zorlukları yaşansa da, analistler LINK’in uzun vadeli beklentileri konusunda iyimser ve Chainlink’in blok zinciri ve finansal hizmetlerdeki stratejik önemini vurguluyor.

Compute Labs, Değerlemesini 30 milyon Dolara Yükseltti

Solana tabanlı GPU tokenizasyon protokolü geliştiricisi olan Compute Labs, Protocol Labs liderliğinde ve Blockchain Coinvestors, OKX Ventures ve HashKey Capital gibi yatırımcıların katılımıyla 3 milyon dolarlık pre-seed yatırım turunu tamamladı. SAFT olarak yapılandırılan bu fonlama, Compute Labs’ın tamamen seyreltilmiş token değerlemesini 30 milyon dolar olarak belirledi. Compute Labs, yüksek performanslı GPU’lara erişimi demokratikleştirerek, GPU-NFT’ler (GNFT’ler) aracılığıyla yatırımcılara GPU sahipliği ve getirisi sağlama amacında. Protokol şu anda Solana testnet üzerinde aktif olup, bu ay içinde Solana mainnet üzerinde ve gelecekte de diğer blok zincirlerindebaşlatılması planlanıyor.

Solana’nın Zincir Üzeri Faaliyeti Yükseliyor

Haziran ayında Solana (SOL), fiyatında önemli dalgalanmalar yaşadı, 5 Haziran’da 175 doları gördü ve ay sonunda 144 dolarla kapandı. VanEck ve 21Shares’in ay sonunda spot Solana ETF başvuruları yapmasıyla SOL’da %10’luk bir fiyat artışı yaşandı. Solana ağındaki günlük işlem hacminin %34 artması, kullanıcı benimsemenin arttığını gösterdi. Solana, DEX piyasasının neredeyse %25’ini oluşturarak 38.4 milyar dolarlık ticaret hacmiyle dikkat çekti. Mayıs ayına göre %26 düşüşe rağmen Solana, 68.5 milyon dolarlık NFT satışı ve 798,000’den fazla işlemle dördüncü sırada yer aldı.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!