Kripto Para Haberleri – (3.07.2024)

Galaxy Digital, Temmuz’da Spot Ethereum ETF’lerinin Onaylanmasını Bekliyor – Mahkeme, Consensys ve SEC Davasının Hızlandırılmasına Yeşil Işık Yaktı

Galaxy Digital, Temmuz Ayında Spot Ethereum ETF’lerinin Onaylanmasını Bekliyor

Galaxy Digital varlık yönetimi başkanı Steve Kurz, SEC’in temmuz sonundan önce bir spot Ethereum ETF’sini onaylayabileceğini söyledi. Kurz 2 Temmuz’da Bloomberg’e yaptığı açıklamada onayların bu ay içerisinde açıklanmasını beklediğini belirtti. Kurz ayrıca Ethereum’un ötesinde diğer spot kripto ETF’leri için onaylar konusunda iyimserliğini dile getirdi. Menkul kıymetleri tanımlayan yasalar da dahil olmak üzere mevzuatın gerekli olduğunu ve Joe Biden başkan olarak kalsa bile sürecin gerçekleşeceğine inandığını söyledi.

Mahkeme, Consensys ve SEC Davasının Hızlandırılmasına Yeşil Işık Yaktı

Bir federal yargıç, yazılım firması Consensys tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve komisyon üyelerine karşı açılan davanın esasının incelenmesi için mahkemeye bir zaman çizelgesi verilmesini onayladı. ABD Teksas Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde 1 Temmuz’da yapılan bir başvuruda Yargıç Reed O’Connor, SEC ve Consensys avukatlarının sırasıyla eylül ve kasım aylarına kadar açılış ve itiraz brifinglerini sunmalarını gerektiren son tarihleri belirledi. Zaman çizelgesine göre, beş SEC komiseri ve düzenleyici kurum 29 Temmuz’a kadar cevaplarını sunmalı ve cevap özetleri 26 Kasım’a kadar teslim edilmelidir.

Robinhood, ABD ve Avrupa’da Vadeli Kripto İşlemleri Başlatmayı Planlıyor

Robinhood’un, vadeli işlemler piyasasına girmek için Bitstamp’ı satın almasından yararlanarak kripto para birimi tekliflerini genişletmeyi planladığı bildirilmektedir. Bloomberg’in haberine göre, şirket Amerika’da CME tabanlı Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerini başlatmayı, Avrupa’da ise Bitcoin ve diğer tokenler için sürekli vadeli işlemler sunmak üzere Bitstamp’ın lisanslarını kullanmayı hedeflemektedir.

Cardano, MiCA Uyumluluk Göstergelerini Güncelliyor

Cardano Vakfı, Crypto Carbon Ratings Institute (CCRI) ile ortaklaşa olarak, Cardano ağı için Avrupa Birliği’nde yakında yürürlüğe girecek olan Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesine uygun sürdürülebilirlik göstergelerini yayınladı. Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada; vakfın MiCA uyumlu sürdürülebilirlik göstergeleri geliştirerek hem yaklaşan AB düzenlemelerine uyumu sağlamak hem de kripto endüstrisi için bir ölçüt belirlemek istediğini söyledi.

İsviçre Bankası’ndan Solana ve Ripple İşlemleri

Tamamı hükümete ait bir İsviçre bankası olan PostFinance, ticaret platformuna Solana ve Ripple’yi ekleyerek kripto para birimi işlemlerini genişletiyor. Bu hamle, bankanın kripto piyasasına ilk girişinden yaklaşık bir yıl sonra gerçekleşmektedir. Devlete ait şirket, Hong Kong kökenli bir başka İsviçre finans kurumu olan Sygnum Bank ile stratejik ortaklık yoluyla Ağustos 2023’te dijital varlık ticareti sektörüne katıldı.

CleanSpark Geçen Ay 445 Bitcoin Çıkardı

CleanSpark, mayısta 417 Bitcoin madenciliği yapmışken, haziran ayında 445 Bitcoin madenciliği yaptı ve Georgia’da beş yeni madencilik sahası edinmesi sayesinde yıl ortası operasyonel hashrate hedefi olan 20 EH/s’yi aştı. Şirket, haziran ayında ortalama 67.514 dolar fiyatla 8,06 Bitcoin sattı. CEO Zach Bradford, şirketin Bitcoin madenciliği hashrate ve gelirlerini artırmaya odaklandığını ve Wyoming ve Tennessee’deki gelecekteki fırsatlarla birlikte mevcut sahalarda verimliliği en üst düzeye çıkarmaya devam ettiklerini vurguladı. CleanSpark, ayrıca GRIID Infrastructure’yi 155 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın aldı ve yıl sonuna kadar operasyonel gücünün 100 megavata ulaşmasını bekliyor. Şirket, 2024’te şimdiye kadar 3.614 Bitcoin madenciliği yaptı.

Aave DAO, Arbitrum’da GHO Stablecoini Piyasaya Sürüyor

Aave’nin merkeziyetsiz otonom organizasyonu, çapraz zincir genişleme stratejisinin bir parçası olarak GHO stablecoinini Arbitrum blok zinciri üzerinde başlatıyor. Tamamen desteklenen ve şeffaf olan stablecoin, Chainlink’in Çapraz Zincir İletişim Protokolü’nü (CCIP) kullanacak ve başlangıçta Arbitrum’da devreye girip zamanla diğer ağlara genişleyecek. Bu genişleme, erişimi ve benimsemeyi artırmayı, işlem maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor. Aave Labs’ın kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov, diğer ağlarla entegrasyonun ücretleri düşüreceğini, daha hızlı işlemler sunacağını, likiditeyi artıracağını ve GHO için dijital ödemeler gibi yeni kullanım durumlarını tanıtacağını belirtti.

Standard Chartered, Bitcoin Tahminini Güncelledi

Standard Chartered tarafından yapılan yeni bir tahmin, Bitcoin fiyatının önümüzdeki ay tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceğini ve kasım ayındaki 2024 başkanlık seçimleri sırasında 100 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini göstermektedir. Ek olarak, Standard Chartered Bank’ın forex ve dijital varlıklar araştırma müdürü Geoffrey Kendrick bu tahmin için vadeyi kısaltarak, “Ağustos ayında Bitcoin için yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi, ardından ABD seçim gününe kadar 100 bin dolar olması muhtemel.” dedi.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!