Kripto Para Haberleri – (26.06.2024)

VanEck, Spot Ethereum ETF Başvurusu için Dosyasını SEC’e İletti – Alman Hükümetinden Bitcoin Satışı

VanEck, Spot Ethereum ETF Başvurusu için Form 8-A Dosyasını SEC’e İletti

VanEck, spot Ethereum ETF başvurusu için Form 8-A başvurusunda bulundu. Bu form, ihraççıların ürün onaylandıktan sonra bir borsada işlem yapmalarına izin veren kayıt anlamına gelmektedir. Spot Bitcoin ETF süreci ile karşılaştırdığımızda ihraççılar, SEC’ten onay aldıktan sonra bu ürünlerin listelenmeye ve işlemlere başlamasından yaklaşık bir hafta önce Form 8-A başvurusunda bulunmuşlardı.

Alman Hükümetinden Bitcoin Satışı

Alman hükümeti ile ilişkili bir kripto cüzdanı, önemli miktarda Bitcoin satışı gerçekleştirdi. Verilere göre bu cüzdan, 25 Haziran tarihinde üç önemli işlem gerçekleştirdi ve mevcut piyasa değerlerine göre 54 milyon dolar değerinde 900 adet BTC sattı. İlk iki işlem ise toplamda 400 adet BTC içeriyordu ve bu varlıklar iki adet farklı borsa adresine gönderildi.

Solana Vakfı’ndan Yeni Ödeme Özelliği

Solana Vakfı, blok zincirini paylaşılabilir bir bağlantı aracılığıyla herhangi bir web sitesine bağlamayı vaat eden yeni bir özellik sunacağını açıkladı. Vakıf, 25 Haziran’da yaptığı bir duyuruya göre, URL görüntüleyebilen herhangi bir web sitesinin bir Solana işlemi gerçekleştirmesine olanak tanıyan Solana Actions’u yayınladı. Ek olarak bu yeni özellik; kitlesel fonlama, çevrimiçi satın alma ve zincir üzerinde oylama işlemleri için kullanılabilecektir.

Gensler’den Ethereum ETF Yorumu

SEC Başkanı Gary Gensler, spot Ethereum ETF başlatılması sürecinin iyi ilerlediğini bildirdi. SEC, sekiz Ethereum ETF’si için formları onayladı, ancak ticaretin başlaması için firmaların kayıt beyanlarının geçerli olması gerekiyor. Firmalar, SEC onayını beklerken kayıt beyanlarını ek detaylarla güncellediler. Gensler, sürecin ilerlemesi için tam açıklamalar yapmanın varlık yöneticilerine bağlı olduğunu vurguladı. Analist Eric Balchunas, bu ETF’lerin önümüzdeki hafta başlatılmasını bekliyor.

Bitcoin Ödemeleri Uygulaması Strike, Faaliyetlerini İngiltere’de Devam Ettiriyor

Bitcoin blok zincirini kullanan ödeme uygulaması Strike, salı günü yayınladığı bir blog yazısında, Avrupa ve Afrika’da faaliyete geçtikten sadece birkaç ay sonra küresel erişimini genişleterek Birleşik Krallık’ta hizmet vermeye başladığını duyurdu. Şirket, Birleşik Krallık’taki müşterilerin artık Strike uygulamasını kullanarak alım, satım ve çekim işlemleri yapabileceğini açıkladı. Bu sayede kullanıcılar Bitcoin veya sterlin ile işlem yapabileceklerdir.

Ava Labs, Fikri Mülkiyet Yönetimini K-pop Endüstrisine Getiriyor

Ava Labs, Avalanche blok zincirini kullanarak Güney Koreli K-pop sanatçıları için fikri mülkiyet yönetim çözümleri sunuyor ve yetersiz ödeme ile şeffaflık eksikliği gibi sorunları ele alıyor. K-pop endüstrisinin 2031 yılına kadar 20 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşması bekleniyor. Audius adlı merkeziyetsiz müzik akış platformu, müzisyenlere Web3 araçları ile IP’lerini yönetme konusunda yardımcı oluyor. Ghostface Killah ve Megadeth gibi endüstri efsaneleri de müziklerini yaratıcı lisanslarla yayımlamak ve hayranlara özel deneyimler sunmak için NFT’ler aracılığıyla blok zincirini kullanıyor.

Mark Cuban, 2 Günde 14 NFT Sattı

Milyarder Mark Cuban, iki gün içinde 14 NFT satarak NFT pazarında ilgi ve spekülasyon yarattı. Önemli bir satışta Pudgy Penguins NFT’sini 9.065 ETH ($30.000) karşılığında sattı. Satışlara rağmen, Cuban hala 6,2 milyon dolar değerinde bir NFT portföyüne sahip. Piyasa düşüşlerine rağmen Cuban, NFT’lere olan inancını sürdürüyor ve satın alma tavsiyesi olarak spekülasyon yerine gerçek ilgiye odaklanmayı öneriyor.

Nubank ve Lightspark, Bitcoin Lightning’i Latin Amerikalı Müşterilerle Buluşturacak

Brezilyalı dijital banka Nubank, Latin Amerika’daki 100 milyon müşterisi için Bitcoin Lightning Network’ü entegre etmek üzere Lightspark ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Duyuruya göre Lightspark, Bitcoin Lightning Network çerçevesini entegre etmekten sorumlu olacaktır. PayPal’ın eski başkanı ve Lightspark’ın kurucu ortağı David Marcus, ortaklığı Lightning Network’ün benimsenmesi ve kullanılmasına yönelik önemli bir adım olarak görmektedir.

21Shares ve Zodia Custody Arasında İş Birliği

21Shares, İsviçre’de ve Avrupa pazarında fiziksel destekli dijital varlık ETP’leri için gelişmiş saklama hizmetleri sunmak üzere Zodia Custody ile iş birliği yaptı. 21Shares ve Zodia Custody arasındaki ortaklık, güvenli ve uyumlu dijital varlık yatırımlarına yönelik artan talebi karşılamak üzere tasarlanmıştır. Standard Chartered, SBI Holdings, Northern Trust ve National Australia Bank tarafından desteklenen Zodia Custody, sıkı güvenlik önlemleri ve güçlü saklama hizmetleriyle tanınmaktadır.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!