Kripto Para Haberleri – (25.09.2023)

Coinbase, FTX Europe’u İflasın Ardından Tekrar Satın Almak İstiyor

Coinbase, türev faaliyetlerini genişletmek için FTX Europe’u, FTX’in iflasının ardından ikinci kez satın almak istiyor.
Coinbase’in dışında crypto.com ve Trek Labs adlı kripto firması da FTX Europe’u satın almakla ilgileniyor. Fortune’a göre satın alma tarihinin son günü 24 Eylül. Coinbase, ayı piyasasına rağmen türev işlemlerdeki hacimin artması nedeniyle gelirini potansiyel olarak artıracağını düşünüyor.

3 Milyar Dolar Değerindeki Opsiyonlar Ay Sonu Sonlanıyor

Kripto piyasasında bu hafta volatilitenin artması bekleniyor. 29 Eylül’de 3 milyar dolarlık BTC opsiyonu ve 1.8 milyar dolar değerinde ETH opsiyonunun vadesi doluyor. Hem ay sonu olması hem de çeyrek sonu olması bu vadenin dolmasını önemli kılıyor.

Google Cloud, 11 Yeni Blockchain Desteğini Duyurdu

Google Cloud’un BigQuery servisi; Avalanche, Arbitrum, Cronos, Ethereum (Goerli), Fantom (Opera), Near, Optimism, Polkadot, Polygon Mainnet, Polygon Mumbai ve Tron olmak üzere 11 yeni Blockchain ekledi.

BigQuery, Google’ın veri ambarı hizmetidir. Kurumsal firmalar bu hizmeti veri depolamak ve sorgulamak için kullanırlar.

Kripto Borsası UpBit Geçici Olarak Aptos Çekimlerini Askıya Aldı

Güney Kore’nin en büyük kripto borsası UpBit, dolandırıcılık tokenını, Aptos a eşdeğer olarak gösteren sistem hatası nedeniyle APT yatırım ve çekim işlemlerini askıya aldı.

Verilere göre ClaimAPTGift.com’dan yaklaşık 400.000 cüzdana Aptos airdrop’ u gönderildi. Sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşünülüyor.

Mixin Network, Hack Saldırısıyla Yaklaşık $200M Kaybetti

Mixin Network, blockchain ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için tasarlanmış bir protokoldür aynı zamanda zincirler arası transferleri daha ucuz ve daha verimli hale getirmek için tasarlanmış katman 2 protokolüne benzer bir protokoldür.

Mixin Network’ün açıklamasına göre 23 Eylül sabah erken saatlerde bulut hizmet sağlayıcısının veritabanı hackerlar tarafından saldırıya uğradı ve bu da ana ağdaki bazı varlıkların kaybına yol açtı. Yaklaşık olarak $200M kayıptan bahsediliyor.

Kaynak: ICRYPEX