Kripto Para Haberleri – (25.06.2024)

Mt.Gox Geri Ödeme Planını Duyurdu – Dijital Varlık Fonlarından 584 Milyon Dolarlık Çıkış

Mt.Gox Geri Ödeme Planını Duyurdu

24 Haziran Pazartesi günü Mt.Gox, 2014 yılında yaşanan bir kripto hack olayından etkilenen kullanıcılarına varlıklarının dağıtımına başlama planlarını açıkladı. Açıklamaya göre, geri ödemelerin temmuzun ilk haftasında başlaması planlanmaktadır. Ek olarak geri ödemenin Bitcoin ve Bitcoin Cash cinsinden yapılacağı belirtildi. Toplam geri ödeme miktarının ise 9 milyar dolar büyüklüğünde olacağı tahmin edilmektedir.

Dijital Varlık Fonlarından 584 Milyon Dolarlık Çıkış

Geçtiğimiz haftanın raporunu incelediğimiz zaman, dijital varlık fonlarından 584 milyon dolarlık çıkış gerçekleştiğini görüyoruz. Böylece son iki hafta arka arkaya para çıkışı gerçekleşmiştir. En yüksek çıkış 630 milyon dolar ile Bitcoin’de meydana geldi. Ethereum tarafında da 58.3 milyon dolarlık çıkış gerçekleşirken Solana, Litecoin ve Ripple’de çok düşük miktarlarda giriş gerçekleşti.

Tether, EOS ve Algorand Üzerinde USDT Basımını Durduracak

Tether, 24 Haziran’dan itibaren EOS ve Algorand blok zincirinde USDT basımını durduracağını pazartesi günü blogunda resmen duyurdu. Tether’e göre, EOS ve Algorand tabanlı USDT basımının kaldırılması, şirketin Tether ekosisteminde dengeyi korumaya başlamasıyla uyumlu olarak nitelendirilmektedir.

BlackRock ve Franklin Templeton, Tokenize ABD Hazine Tahvillerini Artırıyor

Yüksek faiz oranları ve güvenli zincir üstü varlıklara olan talep, tokenleştirilmiş ABD hazineleri pazarını 2023’ün başından bu yana %1000’den fazla büyüterek 1.64 milyar dolara yükseltti. BlackRock’un BUIDL fonu şu anda 481.42 milyon dolar değerinde olup, Franklin Templeton’un BENJI fonunu geride bıraktı. ABD hazineleri gibi RWA tokenleştirilmesi; likiditeyi artırmak, işlemleri hızlandırmak ve maliyetleri düşürmek gibi avantajlar sunuyor. Büyük finansal kurumlar, daha verimli ve güvenli hizmetler sağlayarak finansı devrim niteliğinde değiştirme potansiyeline sahip olan blok zinciri teknolojisine yatırım yapıyor.

Web3 İşe Alma Platformu 10 Milyon Dolar Topladı

Web3 işe alım ağı Bondex; Animoca Brands, Morningstar ve Chainlink gibi yatırımcılardan 10 milyon dolar topladı ve blok zinciri ve oyunlaştırılmış teşviklerle profesyonel ağ kurma ve işe alımı dönüştürmeyi hedefliyor. Platform, ekonomik faydaları aracılardan kullanıcılara kaydırmayı amaçlayarak, başarılı işe alımlar için 10.000 dolara kadar ödüller sunuyor. CEO Ignacio Palomera, fonların platformu geliştirmek ve Web3 ile Web2 ekosistemlerine entegre etmek için kullanılacağını belirtti.

Biden Yönetimi, Kripto Danışmanını Yeniden İşe Aldı

Beyaz Saray, Başkan Biden’e 2022 tarihli kripto odaklı kararnamesinde danışmanlık yapan siber güvenlik danışmanı Carole House’yi yeniden işe aldı. Carole House daha önce 2021 – 2022 yılları arasında Başkan Joe Biden’e Ulusal Güvenlik Konseyi’nde siber güvenlik ve dijital inovasyona odaklanan bir direktör olarak danışmanlık yapmıştır. Ek olarak House, kripto yanlısı olarak değerlendirilmektedir.

Donald Trump, Bitcoin 2024 Etkinliğinde Konuşma Yapabilir

Konuya aşina iki kaynağa göre; eski Başkan Trump, temmuz sonunda Nashville’de yapılacak Bitcoin 2024 kongresinde konuşma yapmak üzere görüşme halinde. Bu durum, eski başkanın kendisini dijital finans alanında ileri görüşlü bir aday olarak konumlandırmaya çalıştığı ABD başkanlık yarışını potansiyel olarak etkileyebilir. Bitcoin Magazine tarafından yürütülen bir etkinlik olan Bitcoin 2024, Cumhuriyetçi Ulusal Kongre’den sonraki hafta 25 – 27 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecektir ve yılın en büyük Bitcoin etkinliği olarak görülmektedir.

Louisiana, CBDC’leri Yasaklayan ve Kripto Madenciliğini Koruyan Yasa Tasarısını İmzaladı

Louisiana Valisi Jeff Landry, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) yasaklayan ve kripto madenciliğini koruyan bir yasa tasarısı imzaladı. HB 488 sayılı yasa tasarısı, yönetim makamlarının CBDC’lerde ödeme kabul etmesini veya talep etmesini engellemektedir. Ayrıca, yetkililerin Fed Yönetim Kurulu ve diğer federal hükümet organları tarafından CBDC testlerine katılmasını da yasaklamaktadır.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!