Kripto Para Haberleri – (23.05.2024)

Bitcoin ve Ethereum ETP’leri Londra Borsasında İşlem Görmeye Başlayacak – ABD Kripto Yasası FIT21 Onaylandı

Bitcoin ve Ethereum ETP’leri Londra Borsasında İşlem Görmeye Başlayacak

Bitcoin ve Ethereum ETP’leri, 22 Mayıs’ta Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından onaylanmasının ardından Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda (LSE) piyasaya sürülmeye hazırlanmaktadır. ETF Stream’ın haberine göre WidomTree’nin WBTC sembollü fiziksel Bitcoin ETP’si ve fiziksel Ethereum ETP’si (WETH) Birleşik Krallık’ta listelenecek ilk kripto ETP’leri arasında yer alacak olup, 28 Mayıs’ta işlem görmeye başlamaları beklenmektedir.

ABD Kripto Yasası FIT21 Onaylandı

Kripto endüstrisi çarşamba günü, Temsilciler Meclisi’nin dijital varlık piyasaları için düzenlemeler getirmeye yönelik geniş kapsamlı bir tasarıyı onaylaması ve demokratların parti çizgilerini aşarak tasarıyı desteklediği 279-136’lık bir oylama kaydetmesiyle ABD’deki en büyük politika galibiyetini elde etti. Kripto piyasası yapılandırma tasarısının kabulü, sektörün kongredeki en önemli yasama başarısına işaret etmektedir.

BlackRock, Grayscale ve Bitwise, Spot Ethereum ETF’lerini Güncelledi

Spot Ethereum ETF başvuruları bulunan Amerika Birleşik Devletleri merkezli üç varlık yöneticisi daha Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptıkları 19b-4 başvurularını güncelledi. Varlık yönetim firması BlackRock, 22 Mayıs’ta Nasdaq Borsası’na yaptığı bir başvuruda, spot Ethereum ETF 19b-4 başvurusunu değiştirerek stake etme hükümlerini kaldırdı. Grayscale ve Bitwise de New York Borsası Arca’ya benzer değişiklikler sundu.

Worldcoin’in Veri Toplaması Hong Kong Tarafından Yasakladı

Hong Kong’un Kişisel Verilerin Gizliliği Ofisi (PCPD), 22 Mayıs tarihli bir bildirime göre, gizlilik ihlali endişeleri nedeniyle Worldcoin’in bölgede veri toplamasını yasakladı. PCPD, Worldcoin’in bir iris tarama cihazı kullanarak 8302 kişiden iris ve yüz görüntüleri topladığını iddia etti. Ayrıca, düzenleyici kurum Worldcoin’i kullanıcılara yeterli bilgi sağlamadığı için eleştirdi.

Grayscale Ethereum Trust’ın İskonto Değeri 2021’den Beri En Düşük Seviyede

Spot Ethereum ETF’lerinin onaylanacağı beklentisinin artması ile Grayscale Ethereum Trust’un (ETHE) iskonto oranı 2021’den beri görülen en düşük seviye olan %10’nun altına geriledi. Son verilere göre iskonto oranı şu an %6,6 seviyesindedir. Bu oran 2022 yılında en yüksek %60 seviyesine kadar yükselmiş olup, spot Ethereum ETF beklentileriyle ciddi bir düşüş göstermiştir.

Nvidia Rekor Bilanço Açıkladı

Dün akşam saatlerinde Nvidia bilançosu açıklandı. Gelir geçen yılın dördüncü çeyreğine göre %18, bir yıl öncesine göre ise %262 artarak 24,6 milyar dolarlık analist tahminlerini geride bıraktı. Güçlü bilançonun ardından NVDA hisse senedi fiyatları piyasa sonrası işlemlerde 1000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve piyasa değeri 2,5 trilyon doları aştı.

SKALE ve FIO Protocol Arasında Ortaklık

SKALE, kullanılabilirlik engellerini yıkmak ve daha geniş bir kitleye sorunsuz blok zinciri deneyimleri sunmak için FIO Protocol ile iş birliği gerçekleştirdi. Bu iş birliği, FIO Protocol’un kullanıcı dostu çözümlerini SKALE’ye entegre ederek, SKALE üzerinde yer alan projelere fayda sağlamayı, bu projelerin daha fazla benimsenmesini ve birlikte çalışabilirlik seviyesini artırmayı vaat etmektedir.

Japon MicroStrategy Olarak Bilinen Metaplanet’ten Güçlü Fiyat Hareketi

Metaplanet Inc, hafta başından bu yana Japon borsasındaki diğer tüm şirketlerden daha iyi performans gösterdi. Geçtiğimiz iki gün içinde Metaplanet hisseleri %50 değer kazanarak pazartesi günkü kapanışta 41 JPY’den çarşamba günü itibariyle 90 JPY’ye yükseldi. Bu, Tokyo Menkul Kıymetler Borsası (TSE) tarafından zorunlu kılındığı üzere, Metaplanet’in maksimum günlük kazancına ulaştığı iki ardışık işlem seansıdır. Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibi olan MicroStrategy’nin (MSTR) izinden giden Metaplanet’in yeni birincil kurumsal hedefi mümkün olduğunca çok Bitcoin biriktirmektir.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!