Kripto Para Haberleri – (23.02.2024)

Valkyrie CIO’su, Spot Ethereum ETF Onayının 1-2 yıl Süreceğini Öngörüyor – Reddit Fazla Parayı Bitcoin ve Ethereum’a Dönüştürüyor

Valkyrie CIO’su, Spot Ethereum ETF Onayının 1-2 yıl Süreceğini Öngörüyor

Valkyrie’nin baş yatırım yetkilisi Steven McClurg, spot Ethereum ETF’si önümüzdeki bir veya iki yıl içinde onay alabilir, ancak bunun yakın zamanda gerçekleşmesini beklemediğini belirtti. Son aylarda Fidelity ve BlackRock gibi tanınmış şirketler, spot Ethereum ETF için başvuruda bulundular. Bazı analistler, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bu ürünleri bu yılın mayıs ayı gibi erken bir tarihte onaylayabileceğini tahmin ediyor. Şu anda Valkyrie, Ethereum ETF koltuğu için rekabet etmiyor.

Reddit Fazla Parayı Bitcoin ve Ethereum’a Dönüştürüyor

Devasa sosyal medya platformu Reddit, yeni başvurulara göre, kripto para biriminin ve blok zincirinin büyük umut vaat ettiğini düşünüyor. Şirket, 2022 yılından bu yana ekstra nakit parasını kullanarak hazinesine küçük miktarlarda Bitcoin ve Ethereum ekledi. Reddit, 22 Şubat’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu halka arz başvurusunda fazla nakit rezervlerinin bir kısmını Bitcoin ve Ethereum’a yatırdıklarını söyledi. 31 Aralık 2023 itibarıyla şirketin hazinesinde tutulan kripto paraların yalnızca Bitcoin ve Ethereum olduğu söylendi, ancak miktarların önemsiz olduğunu eklediler.

Singularity, Kurumlara Yönelik KYC Uyumlu DeFi Platformu Geliştirmek için 2.2 Milyon Dolar Topladı

DeFi’ye özel erişim arayan kurumsal yatırımcılara hitap eden bir protokol olan Singularity Network, 2023’ün sonlarında sona eren ikinci yatırım turunda 2.2 milyon dolar topladı. Şirket, yakın zamanda elde edilen sermayeyi protokol gelişimini desteklemek, düzenlemelere uygun DeFi altyapısını geliştirmek ve protokolün önümüzdeki aylarda kullanıma sunulmasına hazırlanmak için kullanmayı planlıyor. Gumi Crypto Capitals yatırım turunu yönetirken, Eureka Partners ve Nomura’nın dijital varlık bölümü Laser Digital gibi önde gelen yatırımcılar da yatırıma katıldı. Digital Assets Capital Management, Gandel Invest ve Apollo Crypto, bu turdaki diğer yatırımcılar arasında yer aldı. Bu şirketler daha önce Singularity’yi tohum turunda desteklemişti.

Sky Mavis Kurucu Ortağı Jeffrey Zirlin’in Cüzdanı 9.7 milyon Dolarlık Ethereum Kadar Hacklendi

Axie Infinity oyununu yapan şirket Sky Mavis’in kurucu ortağı Jeffrey Zirlin, X gönderisine göre Asya saatine denk gelecek şekilde cuma sabahı iki cüzdanının ele geçirildiğini, ancak Ronin’in bundan etkilenmediğini söyledi. Bir ‘balina cüzdanının’ kaçırıldığı ve Ronin Bridge’den kripto para birimi karıştırıcısı Tornado Cash’e yaklaşık 9.7 milyon dolar değerinde 3.248 Ether aktarıldığı tespit edildi. Bu bilgi blok zinciri güvenlik firması PeckShield tarafından keşfedildi. Zirlin, X’te saldırının kişisel hesaplarıyla sınırlı olduğunu ve Ronin zincirinin operasyonları veya geçerliliği ile hiçbir ilgisinin olmadığını belirtti.

Paris Saint-Germain, Chiliz Chain için Blok Zinciri Doğrulayıcısı Olacak

Fransız futbol devi Paris Saint-Germain, PSG taraftar tokenlerini barındıran Chiliz Chain blok zinciri için bir ağ doğrulayıcısı olacağını açıkladı. Chiliz, geri alım programının PSG’nin taraftar token rezervlerini ‘düzenli olarak yenilemesine’ ve bunların etrafında sürdürülebilir bir dijital ekonomi oluşturmasına yardımcı olacağını söyledi.

JPMorgan’a Göre, Bitcoin Fiyatı ile Spot ETF Giriş/Çıkış Korelasyonu Azalıyor

JPMorgan analistlerine göre, Bitcoin fiyatı ile spot ETF’lere giriş ve çıkış arasındaki korelasyon azalıyor. Analist Ken Worthington, perşembe sabahı bankanın müşterilerine gönderdiği bir notta, iki varlık sınıfı arasındaki korelasyonun 0,60’a düştüğünü söyledi. Worthington bu oranın 7 Şubat’taki 0,78 değerinden ve 31 Ocak’taki 0,84 değerinden daha düşük olduğuna dikkat çekti.

PancakeSwap, Nemesis Downfall’ı Piyasaya Sürüyor

PancakeSwap Gaming Marketplace’nin en yeni üyesi Nemesis Downfall, 28 Şubat’ta açık beta olarak yayınlanacak. Nemesis Downfall’da oyuncular ND veya CAKE yatırarak karakterler, silah görünümleri ve diğer oyun içi öğeleri satın alabilecek. Nemesis Downfall, kasım ayında Pancake Protectors ve Pancake Mayor oyunlarının yayına girmesinin ardından PancakeSwap Gaming Marketplace’de yayına giren üçüncü oyun oldu.

Marathon Digital Holdings Doğrudan Bitcoin İşlemi Gönderme Hizmetini Başlattı

Bitcoin madenciliği ve dijital varlık teknolojisi şirketi olan Marathon Digital Holdings, ‘Slipstream’ adlı yeni bir doğrudan Bitcoin işlemi gönderme hizmetini tanıttı. Yeni hizmet, büyük ve/veya standart dışı Bitcoin işlemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için tasarlanmıştır.

Kaynak: ICRYPEX