Kripto Para Haberleri – (2.04.2024)

Dijital Varlık Fonlarına 800 Milyon Dolardan Fazla Giriş – Tether ‘Altın Standart’ Güvenlik Denetimini Tamamladı

Dijital Varlık Fonlarına 800 Milyon Dolardan Fazla Giriş

Dijital varlık fonlarına geçtiğimiz hafta 862 milyon dolarlık giriş gerçekleşti. Bir önceki hafta yaşanan yüksek çıkışın ardından tekrardan girişlerin devam ettiğini görmekteyiz. En yüksek giriş miktarı her zaman olduğu gibi 865 milyon dolar ile Bitcoin’de gerçekleşti. Diğer coinleri incelediğimiz zaman ise Ethereum’da 18,9 milyon ve short-Bitcoin’de 2 milyonluk çıkış gerçekleşirken Solana’da 6,1 milyon, Cardano’da 1,1 milyon ve Polkadot’ta 2,4 milyon dolarlık giriş meydana geldi.

Tether ‘Altın Standart’ Güvenlik Denetimini Tamamladı

Tether, en üst düzey güvenlik uyumluluğu olan Sistem ve Organizasyon Kontrolleri (SOC) denetimini başarıyla tamamladığını duyurdu. Denetim, Amerikan Sertifikalı Muhasebeciler Enstitüsü (AICPA) tarafından geliştirilmiştir. Ek olarak firma, Tether’in iç kontrollerinin etkinliğini 12 aylık bir süre boyunca değerlendiren SOC 2 Tip II sertifikasını 2025 yılı sonuna kadar almayı hedeflemektedir.

Solana DEX İşlem Hacmi Mart Ayında Rekor Kırdı

Verilere göre, Solana üzerindeki merkezi olmayan borsalarda işlem hacmi mart ayında 58,4 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek aylık seviyesine ulaştı. Bir önceki en yüksek seviye Aralık 2023’te yaklaşık 28,5 milyar dolar ile gerçekleşmiştir. Bu rekorun kırılmasındaki en büyük sebep ise meme coin çılgınlığı olarak değerlendirilmektedir.

Tether, Yedinci En Büyük Bitcoin Sahibi Konumuna Ulaştı

Tether, geçtiğimiz gün 8000 adetten fazla BTC satın almasının ardından dünya çapında yedinci en büyük Bitcoin sahibi konumuna ulaştı. On-chain verilere göre 31 Mart tarihinde Tether, 618 milyon dolar değerinde 8889 BTC satın aldı. Tether’in toplam BTC varlığı ise 75,354 BTC ise 5,23 milyar dolar değerindedir. Böylece Tether, dolaşımdaki arzın %0,3’üne sahip olarak karşımıza çıkmaktadır.

dYdX’in Cayman Adalarına Yolculuğu

Merkeziyetsiz bir borsa olan dYdX, ABD düzenleyicilerinin DeFI protokollerine dikkat çevirmesiyle operasyonlarının bir kısmını Cayman Adaları’na taşımayı planlıyor. Pazar günü yapılan oylamada dYdX işletme vakfını Cayman Adaları’nda bir vakıf şirketine devredeceği söylendi. Kripto dostu yasaların bir parçası olarak Cayman Adaları, uluslararası işletmelerin kendi sınırları içinde vakıf şirketleri kurmasına izin veriyor.

Crypto Venture Capital Finansmanı Mart’da %53 Arttı

RootData analizleri, 180 yatırımın başarılı olduğunu ve Nisan 2022’den bu yana aylık bazda en yüksek rakama ulaşıldığını gösteriyor. Anlaşmaların %20’si 1 milyon ila 3 milyon dolar arasında yatırım alırken, %15’ten biraz fazlası 5 milyon ila 10 milyon dolar arasında yatırım aldı. Finanse edilen projelerin çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri merkezli olmasına rağmen, toplam anlaşma sayısının yalnızca %10’undan azını oluşturuyor. Optimism ise ayın en büyük artışını gizli bir anlaşmayla 89 milyon dolarlık token satarak elde etti.

Arjantin’den Yeni Düzenleme

Arjantin hükümeti, tüm yerel kripto firmalarını yeni düzenleyici bir kuruluşa kaydolmaya veya faaliyetlerini tamamen durdurmaya çağırdı. Bu düzenleme, müşterilerin kripto para birimi alımı, satımı, ticareti, ödünç verme, gönderme veya alma gibi işlemlerine izin veren işletmeleri de kapsıyor. Asıl amaç, kara para aklamayı önlemek ve terörün finansmanını engellemek.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!