Kripto Para Haberleri – (19.09.2023)

SEC – Binance Davasında Yeni Duruşma

SEC-Binance davasında SEC’in Binance.US’nin acil bir şekilde denetlenmesini talep etmesi davadaki en çarpıcı başlık oldu. Pazartesi akşamı SEC’in yapmış olduğu dava başvurusunda Binance.US‘nin belgelerle ilgili süreçleri yavaş ilerlettiği ve bu sebepten dolayı mahkemeden acilen firmanın denetlenmesini emretmesini talep etti. SEC ayrıca Binance.US’nin denetlemesinden gelen sonucun şirketin tamamen teminatlandırılmış olduğunu söylemenin oldukça zor olacağını açıkladığını belirtti.

Yargıç SEC’nin Başvurusunu Reddetti

Yukarıda belirtmiş olduğumuz haberde SEC, Binance.US’nin teknolojik altyapısına erişim hakkı talebini reddetti. Yargıç Zia Faruqui, SEC’in bir sonraki talebi için daha hedefi belli bir talep belirlemesi ve daha fazla tanıkla görüşmesini önerdi.

Citi Dijital Varlık Hizmetlerini Genişletiyor

Citigroup yapmış olduğu yeni dijital varlık saklama iş birliği ile dijital varlık hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Banka, BondbloX isimli bono borsasının dijital saklama hizmetlerini gerçekleştirecek olup, bununla birlikte başlattığı yeni pilot program ile müşteri mevduatlarını dijital tokenlere dönüştürmek için bir pilot program başlattı.

Magic Eden Solana’nın Sıkıştırılmış NFT Projesini Destekleyecek

NFT pazarı Magic Eden, maliyetleri azaltmanın yeni kullanıcıların NFT sektörüne girişi için yeni ve kolay bir erişim noktası oluşturacağına inanıyor. Bu sebeple Solana’nın başlatmış olduğu cNFT’leri (compressed NFT) destekleyeceğini açıkladı. Magic Eden sosyal medya hesabından, “cNFT’ler NFT oluşturma sürecinde yeni bir akım ve yalnızca Solana üzerinde oluşturmak mümkün. “c” sıkıştırılmış anlamını taşıyor ve bu da maliyetlerin oldukça düşmesini sağlıyor.” paylaşımında bulundu.

Dijital Varlık Fonlarında Çıkışlar Devam Ediyor

Dijital varlık fonlarından geçtiğimiz hafta 54 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. Bu son 9 haftada görülen 8. çıkış olurken bu süreçte görülen toplam çıkış miktarı 455 milyon dolara dayandı. Çıkışların %85’i yani 45 milyon dolara yakını Bitcoin varlıklarından gerçekleşirken, Ethereum ürünlerinden 4.8 ve short-Bitcoin ürünlerinden de 3.8 milyon dolarlık çıkış görüldü. Short-Bitcoin ürünlerinde görülen aylardır devam eden çıkışlar geçtiğimiz hafta sonlanmış olsa da bu hafta çıkışların devam ettiğini görüyoruz.

Kaynak: ICRYPEX