Kripto Para Haberleri – (14.06.2024)

MicroStrategy, Daha Fazla Bitcoin Satın Almak İstiyor – Gensler, Ethereum ETF S1’in Bu Yaz Onayını Bekliyor

MicroStrategy, Daha Fazla Bitcoin Satın Almak İstiyor

MicroStrategy, 2032 yılında vadesi dolacak 500 milyon dolarlık dönüştürülebilir kıdemli tahvil sunmayı planlıyor. Elde edilecek fonlar, daha fazla Bitcoin satın almak ve diğer kurumsal amaçlar için kullanılacak. Alıcılar, ihraç tarihinden itibaren 13 gün içinde ek 75 milyon dolarlık tahvil satın alma seçeneğine sahip olacaklar. Bu teminatsız tahviller, Aralık 2024’ten başlayarak yarı yıllık faiz getirecek ve Haziran 2032’de vadesi dolacak. Haziran 2029’dan itibaren, en az 75 milyon dolarlık tahvil halen tedavülde kaldığı sürece MicroStrategy, tahvilleri nakit olarak geri alabilecek.

Gensler, Ethereum ETF S1’in Bu Yaz Onayını Bekliyor

SEC Başkanı Gary Gensler, Ethereum ETF için S1 formunun onayının yazın gelebileceğini belirtti. SEC, VanEck ve BlackRock gibi birçok Ethereum ETF ihraççısı için 19b-4 formlarını zaten onayladı, ancak ticaretin başlaması için S1 formlarının da onaylanması gerekiyor. Bloomberg analisti Eric Balchunas, sürecin hızlandırılabileceğini ve olası onay tarihinin 4 Temmuz 2024 olabileceğini öne sürdü.

Vitalik Buterin, Meme Coinleri Savundu

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, meme coinlerin spekülasyondan öteye pratik kullanım alanları olduğunu savunarak, günlük hayata yedi faydalı yolu detaylandırdı. Kripto topluluğundan gelen bazı şüphelere rağmen Buterin, meme coinlerin eğlence ve spekülasyon ötesinde katkı sağlayabileceğine inanıyor. Eleştirmenlerden 0xDesigner ve Mathew Gould ise bu coinlerin faydasız olduğunu savunarak, regülasyon zorluklarına dikkat çekiyorlar. Gould, meme tokenlerinin markaları veya amaçları destekleyebileceğini ancak regülasyon sorunlarının ciddi bir engel oluşturduğunu belirtiyor.

Ripple Labs ve Archax Arasında İş Birliği

Ripple Labs, Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından düzenlenen bir dijital varlık borsası olan Archax ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Duyuruya göre, Ripple ve Archax arasındaki iş birliği uzantısı, XRP Ledger (XRPL) üzerinde gerçek dünya varlıklarını (RWA) tokenize etmek isteyen kurumsal yatırımcılara yardımcı olacaktır. Bu iş birliği, blok zinciri alanındaki rekabetin arttığı önümüzdeki yıllarda XRP ve XRPL’nin kitlesel olarak benimsenmesi için önem taşımaktadır.

NEAR Vakfı, Nuffle Labs’ı Kurdu

NEAR Vakfı, 13 milyon dolarlık fon ile Nuffle Labs’ı kurdu. Bu yeni girişim, NEAR’ın modülerliğini geliştirmeyi ve ekosistemi içinde merkezi olmayan gelişimi teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Nuffle Labs; NEAR Foundation, Ethereum ve EigenLayer ekosistemlerinin kesiştiği noktada stratejik bir konuma sahiptir. Bu çeşitli platformların güçlü yönlerinden yararlanarak NEAR ekosisteminin verimliliğini ve sağlamlığını artırmayı amaçlamaktadır.

Solana Labs, Blok Zinciri Müşteri Sadakat Platformu Bond’u Piyasaya Sürdü

Solana Labs, kripto ile alakası olmayan markaların müşterilerle etkileşim kurmak için blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanmasına olanak tanıyan yeni bir platform olan Bond’u başlattı. Platform, Solana’nın tekrar katılımı teşvik edebileceğini ve genel müşteri değerini artırabileceğini söylediği gerçek dünya ürünleriyle birlikte tahsil edilebilir ve sınırlı sayıda dijital ürünler sağlamak için Solana blok zincirinden yararlanıyor.

Spot Bitcoin ETF’lerinden 226 Milyon Dolarlık Çıkış

13 Haziran tarihli verileri incelediğimiz zaman, spot Bitcoin ETF’lerinden 226 milyon dolarlık çıkış gerçekleştiğini görüyoruz. ETF bazında değerlendirildiğinde en yüksek çıkış 106 milyon dolar ile FBTC’de gerçekleşti ve bu miktar FBTC özelindeki en yüksek ikinci çıkış miktarı oldu. İkinci sırada ise 62 milyon dolarlık çıkış ile GBTC yer aldı. Giriş tarafında ise 18 milyon dolar ile IBIT yer almaktadır.

Ripple, Terraform Davasını Gerekçe Göstererek Cezasını Azaltmak İstiyor

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından önerilen mali cezaları, Terraform Labs’a uygulanan son para cezalarından yararlanarak azaltmak istiyor. Ripple, Terraform Labs tarafından kabul edilen 4,47 milyar dolarlık anlaşmayı işaret ederek SEC’in kurumsal yatırımcılara XRP satmak için önerdiği 2 milyar dolarlık cezanın mantıksız olduğunu savundu. Ripple, cezanın 10 milyon dolara yakın olması gerektiğini iddia etmektedir.

Worldcoin, Arjantin’i Latin Amerika Bölgesindeki Operasyon Merkezi Olarak Duyurdu

Worldcoin, Arjantin’i ‘bölgesel operasyon merkezi’ haline getireceğini ve başta Arjantin olmak üzere Latin Amerika bölgesindeki varlığını genişletmeyi planladığını açıkladı. Ek olarak Worldcoin, Arjantin’de 10’dan fazla şehirde ’50 lokasyonda’ iris tarama ofisleri açacağını duyurdu. Yetkililer, ayrıca Worldcoin tarafından vatandaşların teknoloji hakkında bilgi edinebilecekleri ve proje hakkında daha fazla öğrenebilecekleri iki merkez açacağını söyledi.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!